Chorzów powalczy o środki na odnowę terenów zieleni

Miasto

Narodowy Fundusz Środowiska i Gospodarki Wodnej rusza z projektem, którego celem będzie rekultywacja zdegradowanych terenów, w tym odtworzenie zieleni w miastach na obszarze całej Polski. Na jego realizację zostanie przeznaczonych 120 mln zł. Największa pula ma trafić na Śląsk. Władze naszego miasta zapowiadają, że postarają się o pozyskanie środków.

REKLAMA

Nabór wniosków na realizację proekologicznych inwestycji ruszy 30 marca. Wg informacji przekazanych przez NFOŚiGW, aż 100 ze 120 mln zł zostanie przeznaczone na rewitalizację zanieczyszczonych lub zdegradowanych terenów w miastach, m.in. terenów pogórniczych, czy poprzemysłowych, z czego 80 mln trafi do województwa śląskiego. Kwota dofinansowania będzie mogła wynieść maksymalnie 85 proc. wartości projektu.

Władze Chorzowa zapowiadają, że powalczą o środki, ale na ten moment nie wskazują konkretnych lokalizacji, w których program mógłby zostać zrealizowany. - Wkrótce odbędziemy spotkanie, na którym omawimy sprawę pozyskania środków z tego projektu. Musimy zastanowić się jakie miejsca wymagają tego rodzaju inwestycji i które z nich spełniają wszelkie warunki, a tym samym kwalifikują się do wzięcia w nim udziału. W ciągu kilku tygodni powinniśmy już poznać konretne lokalizacje - mówi Marcin Michalik, zastępca prezydenta miasta ds. technicznych i rozwoju.

Wsparcie może również objąć działania prowadzące do poprawy bądź przywrócenia biologicznej aktywności zdegradowanych i zanieczyszczonych akwenów. Dofinansowane zostaną także inwestycje, których celem będzie zahamowanie spadku powierzchni terenów zielonych w miastach. Oznacza to, że środki zasilą też inwestycje polegające na utworzeniu lub odnowieniu parków i skwerów, czy klinów zieleni. Priorytetowo traktowane będą inwestycje na obszarach, gdzie występuje duży smog.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


NFOŚiGWFundusz ŚrodowiskaChorzówdofinansowaniaodnowa zielenitereny poprzemysłowepokopalnianeparkidofinansowanieprojekty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza