AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

W niedziele niehandlowe pojedziesz za darmo

Turystyka

Ubiegłej niedzieli po raz pierwszy nie mogliśmy zrobić zakupów w większości sklepów. Była to pierwsza niedziela niehandlowa od momentu wprowadzenia nowego prawa przez polski rząd. Tego dnia rodzice podróżujący pociągiem z dziećmi, mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów. Taka akcja ma być prowadzona przez Koleje Śląskie regularnie.

REKLAMA

Pierwszy dzień, w którym można było skorzystać z oferty „Rodzinne Niedziele” to 11 marca. Z bezpłatnych przejazdów będzie można również skorzystać 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia. Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać rodzice lub opiekunowie podróżujący z dziećmi do 16. roku życia. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują całkowicie za darmo.

- Promocja będzie obejmować wszystkie nasze połączenia  z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki – Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane oraz pociągów specjalnych. Możliwości na ciekawe wycieczki kolejowe jest zatem bez liku – można się zdecydować na wyprawę w góry (np. do Wisły albo Żywca), pozwiedzać Cieszyn czy wybrać się na rowerową podróż Leśną Rajzą - informują Koleje Śląskie.

Rodzinne Niedziele to pierwsza z kilku propozycji, które Koleje Śląskie przygotowują w tym roku dla podróżnych. - Chcielibyśmy, by rok 2018 upływał w Kolejach Śląskich pod znakiem zdrowia i ekologii. Stąd też nasza propozycja do rodziców, by niedziele wolne od handlu poświęcić na aktywny wypoczynek i wybrać się z dziećmi na wycieczkę - czytamy na stronie internetowej Kolei Śląskich.

 

Źródło: Koleje Śląskie

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Koleje Śląskiebezpłatne przejazdyniedziele niehandlowe

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła