Rekord frekwencji w Biegu Wiosennym [WIDEO]

Sport

3056 biegaczy zapamięta dzisiejszy dzień doskonale. Meta Biegu Wiosennego na Stadionie Śląskim to – w opinii wszystkich zawodników – niesamowite przeżycie. Pierwszy przekroczył ją sosnowiczanin, Andrzej Nowak, któremu pokonanie trasy zajęło 33 minuty i 3 sekundy.

REKLAMA

Takiego biegu na parkowych alejach jeszcze nie było. Zawodnicy mieli do pokonania jedną 10-kilometrową pętle. Trasa była bardzo urozmaicona i ciekawa.

– Cieszymy się niezmiernie, że bieganie w Parku Śląskim jest coraz popularniejsze. A najlepszy dowód to oczywiście ilość uczestników – podkreśla August Jakubik, jeden z organizatorów biegu. – Magia stadionu zrobiła swoje, ale w mojej opinii aleje parkowe to największy atut tego startu.

Pierwszy na mecie Andrzej Nowak w 2016 roku wygrał już raz Bieg Wiosenny. – Trasę spokojnie można zaliczyć do górskich. Było ciężko, bo kilometry w górę wybijają troszkę z rytmu – przyznaje zwycięzca. – Pogoda była dziś idealna. Cały czas biegłem w zasadzie sam. Meta na stadionie? Niesamowita. Nie mam takiej siły, żeby przyśpieszać, ale doping bardzo się niesie. Słyszałam go już z daleka. – dodaje zawodnik klubu Cross Box Evolution.

PEŁNE WYNIKI - > TUTAJ

Najlepsza wśród pań była Karolina Giza. Zawodniczka TS Wieliczanka Wieliczka pokonała trasę w 36 minut i 8 sekund. – Była zdecydowanie ciekawsza niż we wcześniejszych edycjach. Raczej nie na życiówkę. Świetny pomysł z metą na stadionie – uważa. – Zakończyłam sezon halowy na bieżni i ten start jest dla mnie pierwszym w tym roku biegiem ulicznym.

Najstarszy zawodnik na mecie Eugeniusz Kot wkrótce skończy 83 lata. – Nie byłem zbyt dobrze przygotowany, bo trochę chorowałem. 10 kilometrów to nie jest dla mnie jakiś szczególny dystans. Mam na koncie sporo maratonów. Organizacja biegu była dziś świetna.

Trasę biegu poniżej 40 minut przebiegło aż 120 zawodników, a najlepszym biegaczem z naszego miasta jest Jacek Wojna z wynikiem 37:29. 

W strefie startu przygotowano sporo atrakcji m.in. strefę dla dzieci i badania wzroku. Przed startem głównym odbyły się biegi dla dzieci. Łącznie wystartowało w nich ponad trzystu młodych zawodników.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


bieg wiosennypark śląskistadion śląski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza