Maj zaczyna się jutro

Kultura

„Maj zaczyna się jutro” to wydarzenie charytatywne organizowane przez CKZiU w Chorzowie. W czasie tego jedynego dnia w roku, będziemy mieli szanse obejrzeć spektakl przygotowany przez uczniów oraz absolwentów grających w Teatrze Siódmy Kałamarz. Przedstawienie ,,Wizyta starszej pani” autorstwa Friedricha Dürrenmatta wyreżyserowane jest przez Mateusza Chojnickiego.

REKLAMA

Sztuka opowiada o biednym miasteczku Güllen, do którego pewnego dnia przyjeżdża najbogatsza kobieta świata – Klara Zachanassian (Roksana Dudkiewicz), która była kiedyś jego mieszkanką. Oferuje ludziom pomoc finansową, jeśli wypełnią tylko jedno zadanie, muszą zabić szanowanego i cenionego obywatela miasta - Alfreda Illa (Piotr Nowrot), który wyrządził Klarze krzywdę w przeszłości. Obserwujemy walkę bohaterów dramatu z ich sumieniami. Sztuka skłania do refleksji nad tym jak silne są nasze kręgosłupy moralne i jaką siłę mają pieniądze w dzisiejszy świecie.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć również występ zespołu The Wire, który jest grupą muzyczną jednej z chorzowskich szkół i da popis swoich umiejętności wokalno-instrumentalnych. Całej akcji będzie przyświecać jeden cel – zbiórka na chorzowskie hospicjum w Chorzowie Batorym. Bilety cegiełki, czy datki w czasie przerwy to możliwości, które pozwolą wesprzeć cel tego wydarzenia. Akcja ma w głównej mierze zachęcać społeczność lokalną do czynnego udziału w pomocy charytatywnej i w życiu kulturalnym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na  wydarzenie 19.04.2018 roku o godzinie 18:00 do Chorzowskiego Centrum Kultury. LINK do wydarzenia.

 

Źródło: Facebook

 

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Maj zaczyna się jutroChorzowskie Centrum Kulturypomocdatkihospicjumspektaklkoncert

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza