Wycinka drzew w Chorzowie Batorym. Władze miasta apelują do PKP

Miasto

Od blisko tygodnia trwa wycinka drzew na Niedźwiedzińcu w Chorzowie Batorym. PKP wykonują ją w pobliżu torów kolejowych i tłumaczą decyzję o jej przeprowadzeniu, względami bezpieczeństwa. Mimo to mieszkańcy apelują o wstrzymanie prowadzonych działań i alarmują, że pod topór idą nawet drzewa oddalone o kilkadziesiąt metrów od infrastruktury kolejowej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Mieszkańcy osiedla Niedźwiedziniec, przy którym odbywa się wycinka, są nią oburzeni. - Wszędzie tylko wycinki, wystarczy już! Proszę tylko spojrzeć, przecież drzewa są tu wycinane nawet 20-30 metrów od torów. Tu nie może być mowy o względach bezpieczeństwa - zaznacza Pan Stanisław, jeden z okolicznych mieszkańców. Apele mieszkańców trafiły już do lokalnych władz. Problem w tym, że teren znajduje się pod jurysdykcją PKP i samorząd nie może o nim decydować. - Spotkaliśmy się w tej sprawie z przedstawicielami PKP, którzy podnosili aspekty prawne związane z bezpieczeństwem. Zapewniano nas, że konieczne jest usunięcie drzew znajdujących się w pasie kolejowym - mówi Marcin Michalik. - Prosiliśmy o tymczasowe wstrzymanie i ograniczenie wycinki. Teraz pozostało nam czekać na odpowiedź - dodaje zastępca prezydenta ds. technicznych i rozwoju.

Pismo w tej sprawie wystosował do PKP również prezydent miasta. Andrzej Kotala zapewnił również, że będzie informować o dalszym przebiegu sprawy, za pośrednictwem Facebooka:

Mimo apeli mieszkańców i władz Chorzowa, wycinka wciąż jest prowadzona, a drzewa znikają w zastraszającym tempie. Wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów w tej sprawie oraz dowiedzieć się, jak PKP zareaguje na protesty.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


wycinkaNiedźwiedziniecosiedleChorzów BatorydrzewaPKPwładze miastaprezydent Andrzej Kotalapismo

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza