Kibole Ruchu zaatakowali w Rudzie Śląskiej

Na Sygnale

Najpierw poszarpali 15-latka i zmusili go do wykrzykiwania obelg na jedną ze śląskich drużyn, a następnie rozbili butelkę na głowie 33-latka napotkanego na przystanku autobusowym w Wirku. Dwóch mężczyzn w wieku 23 i 24 lat, odpowiedzialnych za te zdarzenia, trafiło już w ręce rudzkich policjantów. Jak informują funkcjonariusze, zatrzymani utożsamiają się ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów.

REKLAMA

 

Zawiadomieni przez pobitego 33-latka policjanci szybko zatrzymali jednego ze sprawców. Drugiemu udało się uciec, lecz kilkadziesiąt minut później, w jego mieszkaniu, zjawili się kryminalni z rudzkiej „dwójki”. Obaj sprawcy byli pijani, a tuż przed pobiciem 33-latka, zaczepili innego młodego rudzianina, którego groźbą i szarpaniem za włosy zmusili do wykrzykiwania obelg wobec jednej ze śląskich drużyn piłkarskich i jej kibiców.

- Całe zajście nagrywali telefonem komórkowym. Kryminalni z grupy do walki z przestępczością pseudokibiców rudzkiej komendy ustalili, że powodem tak agresywnego zachowania się napastników była odpowiedź pokrzywdzonego, że nie jest kibicem żadnego klubu piłkarskiego. Wtedy sprawcy zaatakowali stojącego na przystanku mężczyznę, bijąc go i rozbijając na jego głowie butelkę – informują rudzcy policjanci.

Pokrzywdzony mężczyzna został zabrany przez pogotowie do szpitala. Mundurowi doprowadzili obu sprawców do rudzkiej prokuratury. Usłyszeli oni zarzuty pobicia, gróźb karalnych oraz zmuszania do określonego zachowania, za co grozi nawet 5 lat więzienia. Prokurator zdecydował o oddaniu ich pod dozór policji i konieczności wpłacenia poręczenia majątkowego.

 

Źródło: KMP Ruda Śląska

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Ruch ChorzówkibolepseudokibiceWirekRuda Śląskarozbili butelkę na głowiepobili 15-latkazatrzymaniepolicjana sygnale

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza