REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Egzamin zdany celująco...."

Miasto

Freeland został zaproszony do wspólnej realizacji spektaklu muzycznego „Skrzypek na Dach(a)u”, wystawianego na deskach Starochorzowskiego Domu Kultury. Pierwsze koty za płoty, a recenzje musicalu obiecujące, tym bardziej, że  5 kwietnia  o godz 18:00 przed stowarzyszeniem kolejny projekt "Blokowisko" w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie Batorym.

Galeria zdjęć


Stowarzyszenie „Freeland” skupia wokół siebie ludzi, których wspólną pasją jest muzyka, teatr oraz chęć rozwijania swoich zainteresowań.

- Owacje na stojąco po spektaklu, to zdany celująco egzamin  - czytamy na fanpage'u Stowrzyszenia Freeland.

- Widownia dopisała, sala pełna, w piątek 300 osób o godz. 13:00 i 300 osób o godz. 18:00, to dla nas ogromne wyróżnienie - mówi Grzegorz Nowak , wpółzałożyciel stowarzyszenia Freeland.

 

Musical Skrzypek na Dach(a)u,  to oparta na znanej powieści Szolema Alejchema „Dzieje Tewji Mleczarza”, która z ukraińskiej przestrzeni sztetli przenosi nas w otoczone murami pogardy i nienawiści żydowskie getto obnażające istotę ludzkiej natury. Ta dosyć kontrowersyjna próba ukazania prawdziwego żydowskiego ducha odwiecznych tradycji, zestawiona z brutalną rzeczywistością wojny – bawi i wzrusza, uświadamiając co tak naprawdę stanowi sekret długowieczności judaistycznej kultury, która po dziś dzień oddziałuje na naszą współczesną cywilizację. Realizowana przez młodych, ambitnych artystów – członków Stowarzyszenia Artystów Tułaczy oraz Stowarzyszenia Freeland, których zamiarem było ukazać spektakl w zupełnie nowym i odmiennym stylu. Pokazuje jak przy pomocy wspólnej pracy, można osiągać wytyczone przez siebie, wielkie cele - czytamy na stronie stowarzyszenia Freeland.

 

Źródło: chfl.pl

Admin Admin

Udostępnij:


stowarzyszenie Freeland"Skrzypek na dach(s)u"musical

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka