Mieszczące się przy ul. Jagiellońskiej 3 Muzeum Elektroniki stanowi nie lada gratkę dla wszystkich miłośników starego sprzętu. Zobaczyć możemy w nim podstawową elektronikę, dostępną kiedyś w niemal wszystkich polskich domach, a więc różnego rodzaju: gramofony, magnetofony, wzmacniacze, radia czy konsole, ale nie tylko. Tym, co wyróżnia chorzowską placówkę od jej krakowskiej filii jest bogata kolekcja instrumentów muzycznych, która również przyciąga sporą rzeszę zwiedzających.
Oprócz wystawy stałej, w Muzeum co jakiś czas organizowane są tematyczne imprezy - najbliższa z nich, będąca kolejną odsłoną fanowskiego cyklu "Zimowe PikseLOVE", odbędzie się już 1 grudnia.
- Zachęcamy wszystkich miłośników technologii i kultury retro do odwiedzenia naszego Muzeum, które jest częścią Turystycznego Szlaku Cyfrowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce. Na uczestników czekają liczne atrakcje: bezpłatne zwiedzanie, przejażdżka symulatorem kultowego Malucha, konkursy z nagrodami, a także inspirujące prelekcje poświęcone tematom związanym ze sztuczną inteligencją, historią polskiej elektroniki oraz cyfrowym dziedzictwem kulturowym - wymieniają założyciele Muzeum Elektroniki.
Zimowe PikseLOVE organizowane jest we współpracy z Laboratorium Cyfrowego Dziedzictwa Kulturowego oraz Obserwatorium Rozwoju i Dziedzictwa Kulturowego Regionów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w ramach projektu DigiMap. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Plan wydarzenia:
13:00 - rozpoczęcie, start konkursów
13:30 - start panelu wykładowo-dyskusyjnego
13:45 - Jak pokonać wykluczenie cyfrowe i radzić sobie we współczesnym świecie? - wykład
14:00 - Czym jest cyfrowe dziedzictwo kulturowe według sztucznej inteligencji? - wykład
14:15 - Sprzęt komputerowy, w tym Commodore, i jego wpływ na (pop)kulturę muzyczną - wykład
14:30 - Taśma magnetyczna w pętli czasu: jak kasety przetrwały cyfrową rewolucję? - wykład
14:45 - Rozwój polskiej elektroniki użytkowej na tle rozwoju społeczno-gospodarczego regionów - wykład
15:00 - koniec konkursów, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród
16:00 - zakończenie wydarzenia
16:15 - wolne zwiedzanie
18:00 - zamknięcie Muzeum
Komentarze
Zostaw komentarz