"Sielskie Klimaty" to organizowana już od kilkunastu lat impreza aktywizująca twórczo dzieci i młodzież w zakresie malarstwa. Powstające podczas niej prace wykonywane są w plenerze, a wszystko po to, by rozwinąć wśród uczestników umiejętność poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych oraz sztuki stosowanej. Jako że wydarzenie odbywa się w Skansenie, nie bez znaczenia jest tutaj popularyzacja zbiorów Muzeum, jak również przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska.
19. edycja już w ten czwartek!
Zaplanowana na 3 października tegoroczna odsłona pikniku dedykowana jest nie tylko dzieciom i młodzieży, ale też studentom, osobom dorosłym czy nawet całym rodzinom. Tematem ich twórczych działań będzie pejzaż, architektura oraz wnętrza obiektów architektonicznych, a prace te będą mogli wykonać dowolną techniką na otrzymanym wcześniej podobraziu. Uczestnicy proszeni są o zabranie swoich przyborów malarskich i - w miarę możliwości - sztalug, krzeseł plenerowych, karimat czy koców.
- Ci, którzy chcą wziąć udział w samym wydarzeniu – przyjść, spróbować swoich umiejętności malarskich lub po prostu przyjrzeć się pracy uczestników pleneru – mogą kupić bilet na wydarzenia online na stronie muzeum - podkreślają w chorzowskim Skansenie.
Prace, zarówno uczestników pleneru, jak i samego konkursu, wystawione zostaną w auli Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach, a będzie można je oglądać od 11 do 31 października. Wręczenie nagród autorom najlepszych prac odbędzie się podczas finisażu wystawy poplenerowej, którą zaplanowano 31 października o godz. 12:00 w galerii szkoły.
Organizatorami "Sielskich Klimatów" są: Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie", Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach oraz Chorzowskie Centrum Kultury. Poniżej harmonogram tego wydarzenia:
- od godz. 9:00, wejście do Skansenu – przy bramie odbiór identyfikatorów i podobrazi (możliwość pobrania i wypełnienia oświadczeń)
- od godz. 10:00 do godz. 15:00 - czas trwania pleneru, w tym zabawy dla najmłodszych, ognisko i poczęstunek. Po zakończeniu działań malarskich uczestnicy oddają zrealizowane prace w celu ich oceny (przy bramie).
Więcej informacji na temat pikniku można znaleźć >>TUTAJ<<.
Komentarze
Zostaw komentarz