Na liście prelegentów są same wybitne nazwiska ze świata polskiej lekkoatletyki, jak Joanna Jóźwik, Adam Kszczot, Marek Plawgo czy trener Aleksander Matusiński.
– Cieszę się, że po raz kolejny mogę być prelegentem na konferencji dla wszystkich amatorów biegania w Zakopanem. Tym razem oprócz wykładu, w którym opowiem o tym, jak dbać o szybkość biegacza, uczestnicy będą mieli okazję do szeregu aktywności praktycznych, zaczynając od porannych rozgrzewek z Joanną Jóźwik, Adamem Kszczotem czy Markiem Plawgo, a kończąc aż na ośmiu warsztatach praktycznych. Wybór jest naprawdę imponujący – mówi Aleksander Matusiński, twórca polskiej potęgi w biegach na dystansie 400 metrów.
Każdy uczestnik konferencji będzie mógł zapisać się na trzy zajęcia praktyczne, a wybór jest bardzo bogaty. Na liście są ćwiczenia techniki biegu z dr Urszulą Biernat, ćwiczenia relaksujące po biegu z Adamem Kszczotem, siła biegowa z Joanną Jóźwik, podstawowe ćwiczenia na płotkach w treningu z Aleksandrem Matusińskim, stabilizacja biegacza pod okiem Mateusza Giżyńskiego, czy ćwiczenia z piłkami lekarskimi w treningu biegacza z Mateuszem Kaczorem. Ponadto w trakcie trzydniowego spotkania „Biegowe 360 stopni” odbędą się też zajęcia z jogi dla biegacza, prawidłowej rozgrzewki oraz warsztaty OproGait.
– Bardzo podoba mi się pomysł, by w programie znalazło się więcej zajęć praktycznych. Przed rokiem braliśmy udział w wielu ciekawych wykładach, ale tej praktyki było mniej. A przecież w gronie uczestników są wyłącznie fascynacji biegania, którzy chcą także brać udział w zajęciach praktycznych – mówi Adam Kszczot.
Ważnym elementem biegowego weekendu w Zakopanem będzie też czwarta edycja biegu „BiegamBoLubię – Dycha pod Krokwią”, w której każdego roku udział biorą tłumy biegaczy. W tym roku na liście startowej są m.in. Jóźwik, Kszczot i pozostali prelegenci. W poprzednich lat wieczorny bieg cieszył się sporym zainteresowaniem biegaczy w różnym wieku. Wieczorna rywalizacja na dystansie dziesięciu kilometrów, przeprowadzana w urokliwej scenerii obiektów Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, zyskała szybko sporą renomę.
– W tym roku z wielką ochotą kolejny raz wezmę udział w tym biegu. Bieganie sprawia mi wielką przyjemność, więc nie marnuję okazji, zwłaszcza takich, bo rzeczywiście sceneria tego biegu jest wyjątkowa – mówi Adam Kszczot.
Oprócz niego w rywalizacji wezmą udział także m.in. Joanna Jóźwik, Henryk Szost czy Mateusz Kaczor, czyli czołowe postaci polskich biegów. Do udziału w biegu i konferencji zachęca także najlepsza obecnie polska lekkoatletka Natalia Kaczmarek, która, choć sama w Zakopanem nie pobiegnie, to jednak pojawi się w konferencji „Biegowe 360 stopni”. Do zwycięzców i uczestników biegu trafią nagrody rzeczowe o wartości ponad piętnastu tysięcy złotych!
Zresztą cały weekend wypełniony będzie atrakcjami, bo oprócz biegu i całej serii warsztatów praktycznych na uczestników czeka bardzo wiele ciekawych zajęć teoretycznych. Do dyspozycji będzie m.in. dr Mateusz Janik ze Szpitala Carolin, który opowie o tym, jak ważna jest regeneracja, która powinna być elementem planu treningowego na każdym poziomie. Będzie też czas na rozmowy i konsultacje ze wszystkimi prelegentami i trenerami.
Partnerem konferencji i biegu została firma Gaminate. – Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają bidony treningowe i będą mogli wypróbować produktów firmy. Gaminate Hydration to najwyższej jakości produkt nawadniający, który jest pierwszym na świecie izotonikiem zawierającym wszystkie sześć elektrolitów w optymalnych dawkach, a ponadto zawiera również trzynaście witamin, w tym wszystkie z grupy B. No i oczywiście nie zawiera cukru. Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że żaden izotonik na świecie nie ma tak dobrej formuły produktu, dlatego cieszy się coraz większą popularnością wśród biegaczy – mówi Robert Samaruk, członek zarządu Gaminate Hydration.
O nowoczesnych koncepcjach terapii urazów sportowych, a więc rozwiązaniach, jakie nauka proponuje współcześnie biegaczom, opowie Piotr Gawda, prof. dr hab. Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
– Dążymy do tego, aby pewne procesy dotyczące regeneracji po urazie przyspieszyć, a leczenie zintensyfikować. Prowadzimy profesjonalny monitoring USG, obrazujący dynamikę zmian uszkodzonych tkanek, tak by dobór obciążeń oraz zabiegów fizykalnych był optymalny w każdej z sekwencji procesu gojenia – wyjaśnia prof. Gawda. – Precyzyjne iniekcje kolagenowe, pod kontrolą USG w miejsca uszkodzonych struktur, stwarzają szansę szybszej odbudowy ich bio-rusztowania a tym samym w sposób wymierny skracają okres niezbędnej rehabilitacji – dodaje specjalista medycyny sportowej z Regenova Therapeutics.
Zapisy do udziału w konferencji prowadzone są na stronie internetowej http://biegowe360.pl/. W ramach części pakietów istnieje możliwość zakwaterowania w zakopiańskim COS oraz wykupienia pełnego wyżywienia. Dla chętnych przewidziany został również pobyt w pokojach hipoksyjnych, które jako innowacyjne rozwiązanie w efektywny sposób imitują warunki wysokogórskie. Możliwy jest również udział w samej konferencji, bez wykupienia zakwaterowania i wyżywienia. Partnerem konferencji jest Polski Związek Lekkiej Atletyki.
Źródło: informacja prasowa
Komentarze
Zostaw komentarz