Na początek warsztaty, później występy na plenerowej scenie, a na koniec wiejska potańcówka - tak właśnie zapowiada się zaplanowana na 22 września w Skansenie impreza pn. "Wieś tańczy i śpiewa przy robocie".
– Kontynuujemy muzyczne podróże z pieśnią po dawnej wsi – tym razem podkreślamy znaczenie rzemiosła w lokalnych społecznościach, a nasza inicjatywa będzie nierozerwalnie związana z tematyką pracy i tradycyjnych zajęć mieszkańców wsi. Będziemy przy tym korzystać ze zbioru pieśni Adolfa Dygacza, który jest wciąż jeszcze niezgłębionym rezerwuarem utworów i pieśni ludowych – mówi Paulina Cius-Górska, dyrektor Muzeum.
Jesienna edycja imprezy, która rozpocznie się o godz. 11:00, przyniesie kolejne warsztaty śpiewacze, podczas których uczestnicy będą mogli ćwiczyć tradycyjne wykonawstwo pieśni umilających pracę mieszkańcom wsi oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych z elementami muzykoterapii. Oprócz tego w programie znalazły się warsztaty manualne związane z tworzeniem instrumentów ludowych, pokazy stolarskie, malowania na szkle czy malowania drewnianych skrzynek.
O godz. 14:00 swój start będzie miała część artystyczna. Barwnym korowodem, spod budynku głównego, przejdzie Dygająca Kapela. Później z kolei zaplanowano warsztaty taneczne i występy zespołów folklorystycznych. Na plenerowej scenie usłyszymy znów Dygającą Kapelę, zespół Leśniaki, Brynicę, Dziecięcą Kapelę spod Ochodzitej oraz Zespół Regionalny Mała Istebna. Zwieńczeniem imprezy będzie oczywiście wiejska potańcówka, którą poprowadzi Kapela Dejcie Pozór.
Więcej o "Wieś tańczy i śpiewa przy robocie" można znaleźć >>TUTAJ<<. Warto dodać, że wydarzeniu towarzyszyć będzie "Dzień kartofla".
Czytaj także: W Skansenie znów królować będzie ziemniak. Tradycyjne wykopki już w tę niedzielę!
Komentarze
Zostaw komentarz