REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zakończono rywalizację o tytuł "Rowerowej Stolicy Polski". Pora na podsumowanie!

Miasto

Dokładnie 30 czerwca dobiegła końca tegoroczna edycja "Rowerowej Stolicy Polski". Dla Chorzowa "wykręconych" zostało ponad 51 tysięcy kilometrów.

REKLAMA

Za nami kolejna odsłona zainicjowanej przez Miasto Bydgoszcz ogólnopolskiej akcji pn. "Rowerowa Stolica Polski". Aby wziąć w niej udział wystarczyło pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta i wybrać to, dla którego chcieliśmy zbierać kilometry. Dla uczestników była to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do propagowania aktywnego trybu życia i promowania jazdy na rowerze, będącej alternatywnym środkiem transportu. Wartością dodaną dla włodarzy miast była z kolei szczegółowa statystyka przejazdów, która w przyszłości może okazać się przydatnym narzędziem przy planowaniu oraz projektowaniu infrastruktury rowerowej.

Czas podsumować tegoroczne zmagania!

W 6. edycji rywalizacji o puchar i tytuł "Rowerowej Stolicy Polski" wystartowały 53 miasta oraz 96 gmin. Przez cały miesiąc w zabawie uczestniczyło ponad 70 tys. osób, które wykręciły powyżej 14 mln kilometrów!

- To był kolejny wspaniały czerwiec, gdzie cała Polska i nie tylko wsiadła na rowery. To wasze zaangażowanie sprawia, że jest nas coraz więcej. Ta akcja z roku na rok rośnie w siłę i mam nadzieję, że tak będzie i w kolejnych edycjach - podkreślał Rafał Bruski, prezydent Miasta Bydgoszcz.

Najwięcej, bo aż ponad 10 tys. km przejechali Krzysztof Fechner i Jakub Kwiatkowski, bijąc rekord Polski. Wśród miast w kategorii open po raz kolejny zwyciężyła Biała Podlaska, która wyprzedziła Puławy i Gniezno. W kategorii open wśród gmin bezkonkurencyjny okazał się Otyń, a miejsca na podium zajęły również Świekatowo oraz Łysomice. 

Jak wypadł Chorzów?

Wśród uczestników nie zabrakło również tych, którzy postanowili zbierać kilometry dla naszego miasta - w sumie było to 146 osób. Na liczniku pojawiło się 51 370,94 km, co w klasyfikacji generalnej przełożyło się na 38. miejsce dla Chorzowa.

Dużą aktywnością wykazała się grupa chorzowskiej Straży Miejskiej, która wykręciła aż 11 603,42 km. Jeśli chodzi o mężczyzn najlepszy okazał się Michał Sopora (grupa ogólna) z wynikiem 3639,38 km, z kolei wśród kobiet Joanna Tabor (Chorzowski Klub Rowerowy) z wynikiem 2805,29 km.

Fot. Miasto Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Rowerowa Stolica PolskiakcjarywalizacjazabawatytułpucharaplikacjaAktywne Miastarowerkilometry6.edycjapodsumowanieuczestnicyzwycięzcyrekord PolskiStraż MiejskaMichał SoporaJoanna Tabor

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA