REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Podpisanie listu intencyjnego na Europejskim Kongresie Przemysłu i Energetyki w Katowicach. To inicjatywa Walcowni Blach Batory i Cognor SA

Miasto

W ramach Europejskiego Kongresu Przemysłu i Energetyki „Industry in Transition” w Katowicach, kluczowi przedstawiciele sektora przemysłu stalowego oraz instytucji państwowych podpisali list intencyjny o współpracy w obszarze produkcji zbrojeniowej.

REKLAMA

List intencyjny, inicjatywa Walcowni Blach Batory i Cognor SA, ma na celu wzmacnianie potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego na potrzeby obronności kraju oraz współpracę z sektorem prywatnym. 

Wśród sygnatariuszy znaleźli się prezes Walcowni Blach Batory, Bogusława Niewęgłowska, prokurent i dyrektor ds. finansowych Cognor SA Oddział HSJ, Andrzej Jędruch, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Michał Dąbrowski oraz prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tomasz Zjawiony.

„Ojcem Chrzestnym” podpisanego porozumienia został gen. broni w stanie spoczynku Waldemar Skrzypczak, który podkreślił, że inicjatywa ta jest efektem wieloletnich starań o umocnienie potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego, zapewniającego wysoką jakość stali na potrzeby zarówno obronności, jak i szeroko pojętej gospodarki.

- Chcemy bardzo mocno postawić na to, czego w Polsce w tej chwili brakuje – zaznaczył prezes Zjawiony, nawiązując do potrzeby zwiększenia samodzielności krajowego przemysłu w zakresie produkcji strategicznych materiałów, w kontekście globalnych wyzwań geopolitycznych.

Inicjatywa ta jest krokiem w stronę wzmocnienia niezależności kraju w dziedzinie produkcji strategicznych materiałów, z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa narodowego oraz wsparciu dla rozwoju gospodarczego regionu.

W drodze do zielonej gospodarki

Europejski Kongres Energetyki Przemysłu i Energetyki Industry in Transition to nowe wydarzenie na kongresowej mapie Polski. Organizatorem kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, organizator m.in. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Europejskiego Kongresu Stalowego Steel.
 
Patronat honorowy nad Industry in Transition objęło Ministerstwo Przemysłu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Minister Nauki oraz polskie przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

Współgospodarzem Kongresu jest Miasto Katowice, a Partnerami Generalnymi Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Województwo Śląskie.

Partnerami strategicznymi INTO są Euroterminal Sławków oraz Totalizator Sportowy, a partnerami specjalnymi GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Strabag Polska, Towarzystwo Finansowe Silesia, Re Alloys oraz Aranda Sp. z o. o.

fot. intocongress.eu

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Europejski Kongres Energetyki Przemysłu i Energetyki Industry in TransitionRegionalna Izba Gospodarcza w KatowicachWalcownia Blach BatoryAgencja Rozwoju PrzemysłuWojewództwo Śląskie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA