REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Nowa „Fala” nabiera kształtów. Znamy prawdopodobny termin otwarcia! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Miasto

Prace nad przywróceniem kultowego kąpieliska w Parku Śląskim nabierają kształtów. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu niebawem będą mieli powody do radości!

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na oczach mieszkańców województwa śląskiego w Parku Śląskim rośnie całkiem nowe kąpielisko „Fala”. Choć do uruchomienia atrakcji dla mieszkańców dzieli nas jeszcze trochę czasu, już teraz możemy zobaczyć jak postępują prace. Na miejscu budowy w dniu dzisiejszym zjawił się marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa, aby wspólnie z zarządem Parku zdać "raport z budowy". 

- Fala to symbol Parku Śląskiego, Fala to symbol województwa śląskiego. Wszyscy kiedyś korzystaliśmy z Fali albo marzyliśmy, żeby tu być - mówi marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Zbudowana w 1966 r. kultowa „Fala” przez lata cieszyła korzystających, a największą atrakcją kąpieliska był basen ze sztucznie wytwarzaną falą. Obiekt niszczał aż do zamknięcia w 2015 r. Od tego czasu teren stał odłogiem i stanowił niewykorzystaną część Parku Śląskiego. Kilka lat temu wraz z projektem rewitalizacji całego Parku pojawił się również pomysł zbudowania nowego kąpieliska na miejscu kultowej „Fali”. Projekt potrzebował kilku lat, ażeby w marcu 2023 r. oficjalnie podpisać umowę na budowę „Nowej Fali”. 

- Będzie to zupełnie inna, nowa, lepsza, wspaniała Fala. Będą jej nam zazdrościć nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Tego typu obiekt na świeżym powietrzu będzie w Polsce jedynym, a w Europie będziemy się mierzyć z największymi – zapewnia Wojciech Saługa. 

Projekt kosztować ma około 135 mln złotych, a otwarcie Fali planowane jest na maj 2025 r. Za rewitalizację obiektu odpowiedzialne jest konsorcjum złożone z Mostostalu Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna, Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo Handlowego TRANSCOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach i Przedsiębiorstwa MAXIMUS ZBH MUC.

- Docelowo, chcielibyśmy aby w maju pierwsi użytkownicy mogli skorzystać z tego obiektu - przekazał prezes Parku Śląskiego Paweł Bilangowski. 

Jak zapewniają osoby odpowiedzialne za projekt, w porównaniu do starej „Fali”, w rzeczywistości zmieni się prawie wszystko. Postanowiono, że na terenie kąpieliska dalej znajdować będzie się basen ze sztuczną falą, ale zostanie on umiejscowany trochę inaczej. Zmieni się również teren obiektu, który wynosić będzie około 4 hektary. 

Na terenie „Nowej Fali” znajdą się 4 zjeżdżalnie o łącznej długość 300 metrów, z czego najdłuższa będzie miała 118 m. Pomyślano również o najmłodszych. Na terenie znajdą się mniejsze baseny przeznaczone dla dzieci oraz plac wodny z atrakcjami. 

Budowa kąpieliska to nie jedyna inwestycja realizowana w Parku Śląskim. Obecnie toczą się tam prace związane z budową Kanału Regatowego, a za niedługo rozpocząć ma się budowa trzeciej lini „Elki”. 

REKLAMA
Bartosz Staszewski

Udostępnij:


FalaPark Śląskibudowakąpieliskowojewództwo śląskie

Komentarze

Dawid
super artykuł???? pozdrawiam!

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA