REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wojciech Dinges objął funkcję wiceprezesa Polregio. Wcześniej zajmował się koleją metropolitalną

Miasto

Spółka Polregio ma nowy zarząd. Zasiada w nim m. in. Wojciech Dinges, chorzowianin, autor książek i publikacji, a przede wszystkim specjalista w dziedzinie transportu.

REKLAMA

Polregio to największy pasażerski przewoźnik w Polsce. Jak czytamy na stronie spółki, każdego dnia na tory w całym kraju wypuszcza on około 1 700 pociągów, które zamawiane i finansowane są przez samorządy wojewódzkie. Niemal 72 mln pasażerów korzysta z usług tego przewoźnika w ciągu roku, a same składy obsługują ponad 1 900 stacji. 

Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich utrzymuje się na poziomie 27%. Większościowym udziałowcem Polregio S.A. jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

Zmiany w zarządzie

Pod koniec czerwca tego roku rada nadzorcza Polregio zdecydowała o powołaniu nowego zarządu. Co zapewne zainteresuje mieszkańców Chorzowa, wiceprezesem został Wojciech Dinges. Na kolejnego wiceprezesa powołano Romana Smółkę. Funkcję prezesa zarządu objął Krzysztof Pietrzykowski

Dinges urodził się w Chorzowie. Wcześniej piastował stanowisko z-cy dyrektora Departamentu Komunikacji i Transportu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, gdzie był odpowiedzialny za Wydział Kolei Metropolitalnej. W latach 2015-2019 był prezesem zarządu Kolei Śląskich.  Absolwent Politechniki Śląskiej, SGH oraz Coventry University (Executive MBA in International Business). Członek zarządu stowarzyszenia „Kolej na Śląsk”. 

- Większość moich działań zawodowych wiąże się z innowacyjnością, badaniami i rozwojem, transportem – zwłaszcza szynowym, doradztwem oraz zarządzaniem projektami i zespołami ludzi - pisze o sobie Dinges. 

Region na miarę XXI wieku

Chorzowianom dał się także poznać jako autor książki "Sekrety Chorzowa". Na ponad 160-ciu bogato ilustrowanych stronach wydania przeczytamy m. in. o chorzowskiej fabryce samolotów, koronacji króla Romów w Hajdukach Wielkich czy mieszczącej się niegdyś w mieście latarni morskiej. Nie zapomniano o tych bardziej znanych i nie mniej ciekawych sprawach naszego miasta. 

W ostatnich wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego kandydował z ramienia Ruchu Autonomii Śląska. Mówił wtedy, że chciałby wykorzystać swoje doświadczenie na różnych polach, nie tylko transportowych. 

- Transport publiczny, kolej, w tym mam doświadczenie. Ale również ochrona środowiska, ochrona przyrody, dbałość o dziedzictwo kulturalne, przyrodnicze, historyczne - wyliczał w rozmowie z naszym dziennikarzem. 

Wspomniał również o potrzebie rozwoju nauki i nowych technologii. Chciał, aby "nasz region znowu był takim regionem wybijającym się na miarę XXI wieku". Ostatecznie nie udało mu się uzyskać mandatu. 

Rowerem, pieszo lub pociągiem

Nowy wiceprezes Polregio jest miłośnikiem książek, historii lokalnej, przyrody i turystyki. W wolnych chwilach jeździ na rowerze lub... podróżuje pociągami. Więcej na jego temat można przeczytać na stronie dinges.pl

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Sekrety ChorzowaWojciech DingesPolregio S.A.wiceprezesKoleje Śląskiezarządtransport

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA