REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Jak się bronić w sytuacji zagrożenia? Trwają darmowe zajęcia z samoobrony [ZDJĘCIA]

Miasto

Przez kilka pierwszych dni lipca, w Szkole Podstawowej nr 33 na ulicy Dyrekcyjnej 3 w Chorzowie, odbywają się bezpłatne zajęcia profilaktyczne z elementami samoobrony.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zajęcia odbywające się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 33 prowadzi aspirant Michał Wilmański, który znany jest z realizacji wielu przedsięwzięć społecznych. Jako dzielnicowy w Komisariacie I w Chorzowie pomaga głównie dzieciom z dzielnicy Biadacz. Dzięki swoim działaniom zorganizował już wycieczki rowerowe po Skansenie, warsztaty czy wyjścia na basen.

Tym razem jednak, aspirant postanowił poświęcić swój czas starszym i poprowadzić zajęcia profilaktyczne z elementami samoobrony. Trwająca edycja jest już drugą tego typu organizowaną przez mundurowego. 

- Pomysł na taką akcję zrodził się głównie z uwagi na fakt małej świadomości społecznej na temat bezpieczeństwa, samoobrony i zachowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia – opowiada Michał Wilmański. 

Spotkania odbywają się od 1 do 5 lipca, codziennie przez półtorej godziny. Podczas krótkiego kursu nauczyć można się podstaw karate oraz zachowania w sytuacji zagrożenia. Jak podkreśla prowadzący, jest to bardzo ważne, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy musieli takiej wiedzy użyć. Ćwiczenia są całkowicie bezpłatne, a stworzona grupa jest ogólnodostępna. Zarówno wiek, jak i płeć nie mają znaczenia. Każdy kto chciał się zapisać miał taką możliwość, ilość miejsc była jednak ograniczona i szybko się wyczerpała.

Uczestniczki zapytane o wrażenia z zajęć wskazują na profesjonalizm oraz otwartość prowadzącego. Oprócz nabywanej wiedzy, którą dzieli się aspirant jest to dla nich forma wysiłku fizycznego oraz możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu w bardzo przyjaznej atmosferze.  

O potrzebie zajęć przygotowujących nas do reagowania w sytuacji zagrożenia, mówi nam jedna z uczestniczek zajęć oraz pracowniczka ośrodka pomocy społecznej. 

- Uważam, że właściwie każda kobieta powinna przejść taki kurs samoobrony, ale nie tylko. Mężczyznom też by się przydał kurs, a przynajmniej świadomość, jak możemy się bronić w sytuacji kryzysowej – dopowiada uczestniczka zajęć. 

Z racji na spore zainteresowanie ćwiczeniami, aspirant nie wyklucza, że na kolejną edycję chętni nie będą musieli długo czekać! 

REKLAMA
Bartosz Staszewski

Udostępnij:


samoobronabezpieczeństwozajęcia profilaktycznepolicjaMichał WilmańskiKomisariat I w Chorzowie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA