REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chorzowski Teatr Ogrodowy po raz osiemnasty. Sprawdź, co przygotowali organizatorzy!

Kultura

Wielkim krokami zbliża się 18. edycja Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. Spektakle, stand-up, czy Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy to tylko kilka z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

REKLAMA

Chorzowski Teatr Ogrodowy to impreza organizowana od 2007 r. jako letni festiwal artystyczny o charakterze teatralnym. Początkowo impreza odbywała się wyłącznie na terenie pokopalnianego kompleksu Sztygarka. Od kilku lat przedstawienia w ramach imprezy wystawiane są na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury oraz innych unikalnych miejscach w Chorzowie. Zbliżająca się, 18. edycja potrwa od 9 sierpnia, a zakończy się 1 września. 

Za projekt odpowiada Sergiusz Brożek, który nazywa siebie Naczelnym Ogrodnikiem ChTO. To szef techniki i projektant przestrzeni Teatru Korez w Katowicach oraz wiceprezes Stowarzyszenia SZTYG.art.

- Swoje miejsce znajdą m.in. teatry Papahema i Korez, teatry ochotnicze, a także Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy, czyli spektakle dla dzieci i familijne. Nie zabraknie spektakli z cyklu Tyjater kery godo- mówi Sergiusz Brożek, cytowany przez Chorzów Miasto Kultury

Festiwal zainauguruje Szymon Majewski swoim stand-upem „Kto panu to zrobił?” który odbędzie się w pokopalnianym kompleksie Sztygarka

W repertuarze nadchodzącej edycji pojawią się takie pozycje jak m.in. znane i lubiane przedstawienie pt. „Weltmajstry” Teatru Korez czy inspirowany biografią oraz życiem Hrabiego Aleksandra Fredry spektakl warszawskiego Teatru Papahema pt. „Fredro. Bardzo mi miło”. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy to cykl plenerowych spektakli dla dzieci. Na scenie w chorzowskim Skansenie wystąpią m.in. Teatr CoNieco z Białegostoku czy TeatRyle z Poznania.

Finał imprezy odbędzie się 1 września w Chorzowskim Centrum Kultury na kiedy to zaplanowano spektakl z repertuaru Teatru Śląskiego im St. Wyspiańskiego pt. „Boska!” W roli głównej uwielbiana przez śląską publiczność Grażyna Bułka.

Dokładny repertuar ChTO znajduje się po tym linkiem. Sprawdź, co przygotowano!

Fot. ChTO

REKLAMA
Bartosz Staszewski

Udostępnij:


kulturateatrChorzowski Teatr OgrodowyChorzowskie Centrum Kultury

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA