REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

To będzie wyjątkowo słodka niedziela. Przed nami Dzień Miodu w chorzowskim Skansenie

Rozrywka

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" zaprasza na kolejną odsłonę imprezy plenerowej, jaką jest Dzień Miodu. Podczas wydarzenia będzie można poznać pszczelarskie tradycje, a także spróbować pysznych wyrobów.

REKLAMA

Miód to jeden z najstarszych i najbardziej naturalnych produktów spożywczych na świecie. Jego unikalne właściwości sprawiają, że jest ceniony zarówno w kuchni, jak też w medycynie czy kosmetyce. Aby poznać wszystkie jego zalety warto odwiedzić chorzowski Skansen, gdzie już 7 lipca odbędzie się Dzień Miodu.

- Po raz kolejny wspólnie ze Śląskim Związkiem Pszczelarzy w Katowicach zaprosimy do udziału w pokazach wirowania miodu, czyli wydobywania go z plastra oraz lania świec woskowych. W zagrodzie sołtysa pasieka edukacyjna „Skrzydlaci Przyjaciele” zaprezentuje sprzęt pszczelarski i ul pokazowy oraz poprowadzi warsztaty „Jak żyją pszczoły”. Edukatorzy ze Skansenu zaproszą na zajęcia, podczas których nasi najmłodsi goście będą malować prawdziwy ul w przygotowane wcześniej wzory oraz warsztaty wykonywania świec z pszczelej węzy - wymieniają organizatorzy. 

To jednak jeszcze nie koniec atrakcji. Zagroda z Frydka będzie miejscem prezentacji zabytkowego, unikalnego sprzętu pszczelarskiego oraz pokazów i warsztatów prac pszczelarskich. Z kolei przy chałupie sołtysa odbędzie się wyjątkowy konkurs, w ramach którego producenci wystawią swe miody tak, by goście Muzeum mogli ich spróbować i wybrać najlepszy.

- Oczekiwanym wydarzeniem tegorocznego Dnia Miodu będą wykłady profesora Artura Stojko specjalizującego się w apiterapii, czyli leczniczych właściwościach miodu. O szerokim zastosowaniu miodu i produktów pochodnych dowiemy się także bezpośrednio od producentów, którzy rozstawią się ze stanowiskami prosto od pszczelarzy - dodają organizatorzy.

Wydarzenie potrwa w godz. 12:00-17:00. Bilety w cenie 20 zł - normalny, 12 zł - ulgowy i 5 zł - specjalny można nabyć >>TUTAJ<< oraz w kasie Muzeum.

Fot. Muzeum GPE Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum Górnośląski Park EtnograficznySkansenDzień MiodumiódpszczelarstwoŚląski Związek Pszczelarzy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA