REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Pracowita niedziela chorzowskich strażaków. Najpierw awaria cysterny, później interwencja przed koncertem Dawida Podsiadły

Na Sygnale

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie mieli wczoraj ręce pełne roboty. Rano doszło do wycieku niebezpiecznej substancji z cysterny, z kolei popołudniu, tuż przed koncertem na Stadionie Śląskim, miał miejsce niefortunny incydent. Na szczęście w obu przypadkach nikomu nic się nie stało.

REKLAMA

Do pierwszego zdarzenia strażacy zostali wezwani w niedzielę przed godz. 7:00. Przy ul. Janasa, na terenie jednej z chorzowskich firm, doszło do awarii zaparkowanego tam pojazdu ciężarowego.

- Rozszczelniła się cysterna i zaczął z niej wyciekać chlorek żelaza, który jest niebezpieczną substancją o kwaśnym odczynie. Poinformowani przez ochronę pracownicy próbowali opanować to we własnym zakresie, jednak im się to nie udało - mówi st. kpt. Łukasz Panek, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Po przybyciu zastępów straży i rozpoznaniu sytuacji, dowódca wezwał na miejsce jeszcze Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z Katowic. Ich wspólne działania polegały na "złapaniu" wycieku do pojemników oraz przepompowaniu substancji do sprawnej cysterny. 

- Oprócz tego obwałowywaliśmy piaskiem i sorbentem ten teren, aby nic nie przedostało się do gleby. Na szczęście wszystko działo się na asfalcie, a w pobliżu nie było żadnych studzienek, więc udało się wszystko "złapać". (…) Po całych naszych działaniach teren został zneutralizowany wapnem - dodaje st. kpt. Łukasz Panek.

Interwencja przed koncertem Dawida Podsiadły

W godzinach popołudniowych, chorzowscy strażacy zaczęli zabezpieczać zaplanowaną na Stadionie Śląskim imprezę masową. Niestety niedługo po otwarciu bram doszło do niefortunnego incydentu, który wymagał pomocy obecnych tam funkcjonariuszy.

- Jedna z pań z obsługi, niosąc posiłek, upuściła podgrzewacz do tej potrawy. To, co rozlało się na wykładzinę zostało szybko ugaszone przez pracowników ochrony. Zastępy, które zabezpieczały imprezę, dogasiły to i sprawdziły obecność substancji dymów pożarowych. Na koniec przewietrzono pomieszczenie - informuje zastępca oficera prasowego chorzowskiej straży.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


straż pożarnaawariacysternarozszczelnienieniebezpieczna substancjaStadion ŚląskikoncertDawid Podsiadło

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA