REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Za nami finał XIII Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego [ZDJĘCIA]

Kultura

We wtorek na chorzowskim Rynku odbyła się uroczysta gala podsumowująca 13. edycję Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA. W trakcie jej trwania ogłoszone zostały wyniki jury, które wybrało i nagrodziło najlepsze spektakle.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Festiwal Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA, to organizowane już od 13 lat przez Chorzowskie Centrum Kultury wydarzenie, które ma na celu prezentację dorobku artystycznego teatrów nieprofesjonalnych działających m.in. w szkołach, stowarzyszeniach czy ośrodkach. Początkowo Festiwal ten miał zasięg regionalny, z czasem jednak dotarł również do innych województw (a nawet krajów!), dlatego też został on podzielony na trzy etapy. Pierwszy polega na przesłaniu spektakli w formie wideo, drugi na zaprezentowaniu ich na deskach ChCK-u, ostatni z kolei to finałowa gala z wręczeniem nagród.

XIII FARA dobiegła końca - znamy laureatów!

Do tegorocznej 13. edycji Festiwalu zgłoszone zostały 63 spektakle, z których to jury w składzie: Alina Moś (reżyserka teatralna, dramotopisarka), Beata Dąbrowiecka (dyrektor Teatru Nowego w Zabrzu), Adam Radosz (animator kultury, instruktor teatralny) oraz Agata Śliwa (aktorka teatralna), wybrało do kolejnego etapu 37. 

W drugim etapie, z tych 37 spektakli, jury w składzie: Kamila Baar (aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna), Maciej Cierzniak (tancerz, choreograf, aktor), Huber Waljewski (aktor teatralny i dubbingowy) oraz ponownie Agata Śliwa, wyłoniło najlepsze.

- Poziom był bardzo wysoki. Powiem szczerze, że te 13 lat pokazuje jak dobrze teatr amatorski stoi w naszym kraju. W poprzednich edycjach zdarzały się pojedyncze perełki, a teraz można tak powiedzieć o niemal wszystkich zaprezentowanych spektaklach. To są często już spektakle na takim poziomie, że teatr profesjonalny spokojnie mógłby wpuścić te grupy na swoje deski - podkreśla Agata Śliwa, jurorka i koordynatorka FARY.

We wtorek na chorzowskim Rynku odbyła się finałowa gala XIII Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego, w programie którego znalazł się barwny korowód, szczudlarze, muzyczna niespodzianka z Jordanowa i, co najważniejsze, nagrodzenie laureatów, wraz z prezentacją wyróżnionych spektakli. 

Oficjalne wyniki można znaleźć w poniższym poście:

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Festiwal Amatorskiego Ruchu ArtystycznegoFARAChorzowskie Centrum Kulturyfinałgalajurynagrodylaureaci

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA
REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA
REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Wtorek
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli
REKLAMA