REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Za nami finał programu ekologicznego dla dzieci [ZDJĘCIA]

Miasto

W poniedziałek w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się ostatnie spotkanie organizowane w ramach projektu "Twój mały eko krok to ekologiczny skok". W trakcie jego trwania uczestnicy wzięli udział w dwóch konkursach, tj. piosenki ekologicznej oraz zdobytej dzięki programowi wiedzy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Zainicjowany przez Akademię Agaty oraz Animo Anima program "Twój mały eko krok to ekologiczny skok", to cykl kilku zajęć dedykowanych uczniom klas 1-3, które miały na celu nauczenie ich w praktyce jak ekologicznie żyć. Podczas pierwszego spotkania, jakie miało miejsce w październiku w Młodzieżowym Domu Kultury, najmłodsi zmierzyli się z takimi zadaniami, jak m.in. segregacja odpadów, spakowanie ekologicznego plecaka czy wybór odpowiednich sztućców. Temu wszystkiemu towarzyszyły oczywiście śpiewy, tańce oraz inne artystyczne aktywności. W kolejnych miesiącach animatorki udały się już z wizytą do szkół podstawowych, gdzie w każdej z klas poprowadziły 45-minutowe warsztaty.

- Na początku były to warsztaty dotyczące wiedzy. Uczyliśmy się o rodzajach plastiku i każde dziecko mogło stworzyć ekoprzypinkę ekobohatera. Później, podczas warsztatów przyrodniczo-technicznych, przypomnieliśmy sobie po co w ogóle segregujemy, tak też dobrnęliśmy do bioodpadów i przerobiliśmy temat związany z domem dla roślin, po czym każde dziecko zasadziło swoją roślinkę. Na koniec pobawiliśmy się kartonami, czyli wymyślaliśmy zabawy tekturowe, bez plastiku, bez pieniędzy, tylko to, co podpowiedziała nam nasza wyobraźnia - wymienia Agata Gruszka-Zorychta z Animo Anima, współorganizatorka wydarzenia.

W poniedziałek 10 czerwca, przedstawiciele wszystkich czterech chorzowskich podstawówek, biorących udział w projekcie, ponownie spotkały się w Młodzieżowym Domu Kultury, aby wziąć udział w uroczystym finale. Wydarzenie to składało się z dwóch części, tj. konkursu piosenki ekologicznej, turystycznej lub przyrodniczej oraz konkursu zdobytej dzięki programowi wiedzy.

- Chcieliśmy nie tyle wybrać najlepszych, co sprawić, aby każdy choć przez chwilę zastanowił się, co może zrobić, aby być eko. Cieszymy się aktywnością najmłodszych, bo wiemy, że pod koniec roku szkolnego często chęci są już mniejsze, więc to, że w ogóle tu przyszli i jeszcze się czegoś nauczyli jest dla nas naprawdę fantastyczne - podkreśla Agata Gruszka-Zorychta.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Twój mały eko krok to ekologiczny skokprogram ekologicznyekologiaszkoły podstawoweuczniowiewarsztatyfinałMłodzieżowy Dom KulturykonkursAnimo AnimaAkademia Agaty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Antoniego, Gracji, Lucjana
REKLAMA