AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Warto przekonać administratora budynku do zmiany sposobu ogrzewania wody użytkowej

Inne

Ciepło sieciowe to najprostszy, najbezpieczniejszy i jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska sposób ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. Pod wie-loma względami jest on zdecydowanie korzystniejszy od alternatywnych źródeł pozyskiwa-nia ciepła, co czyni go coraz bardziej popularnym i pożądanym przez zarządców wieloro-dzinnych budynków mieszkalnych, biurowych czy obiektów użyteczności publicznej. Cho-ciaż decyzję o montażu instalacji ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) podejmuje zarządca lub administrator nieruchomości, niezaprzeczalny wpływ ma również głos mieszkańców. Decy-zja nierzadko jest owocem oddolnej inicjatywy właścicieli mieszkań, którzy sami zwracają się do zarządcy z pomysłem zmiany sposobu ogrzewania wody. Jakie argumenty będą klu-czowe i przyczynią się do podjęcia decyzji o wykorzystaniu ciepła sieciowego, nie tylko w celu ogrzewania mieszkań, ale również do podgrzewania wody użytkowej?

REKLAMA

Bezpieczeństwo

Podgrzewanie wody odbywa się poza mieszkaniami użytkowników, dzięki czemu z łazienek można usunąć indywidualne podgrzewacze wody, m.in. piecyki gazowe,  co eliminuje ryzyko zatrucia tlenkiem węgla czy wybuchu gazu.

Ekonomia

Koszt podgrzania wody ciepłem sieciowym jest porównywalny do kosztów gazu zużytego do podgrzania analogicznej ilości wody. Dodatkowo, użytkownik nie ponosi żadnych kosztów związanych z przeglądami instalacji i usługami serwisowymi – ten obowiązek spada na dystrybutora.

Komfort

Korzystanie z ciepłej wody bez piecyka umożliwia mieszkańcom komfort korzystania z wody o stałej temperaturze przez 365 dni w roku. Dodatkowo, urządzenia służące do podgrzania wody znajdują się w pomieszczeniach technicznych, dzięki czemu lokatorzy zyskują dodatkową przestrzeń do zagospodarowania i zwiększają estetykę mieszkania.

Ekologia

Gdyby większość budynków w polskich miastach była podpięta do sieci ciepłowniczej, jakość powietrza, którym oddychamy, uległaby znacznej poprawie. Na terenie aglomeracji śląskiej jednym z największych i najnowocześniejszych producentów energii cieplnej i elektrycznej jest CEZ Chorzów. Elektrociepłownia spełnia najbardziej restrykcyjne normy emisyjne, a proces produkcji energii jest przyjazny dla środowiska. Dzięki CEZ Chorzów mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Świętochłowic i Siemianowic Śląskich mogą cieszyć się bezpiecznym dla środowiska, a tym samym i życia mieszkańców, sposobem ogrzewania mieszkań

i podgrzewania wody, czyli ciepłem sieciowym.

 

Więcej informacji na stronach:

www.cezpolska.pl

www.cieplo-sieciowe.pl

 

REKLAMA
Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
REKLAMA