REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

W sobotę ekologiczne święto w sercu Parku Śląskiego. Przygotowano moc atrakcji!

Rozrywka

W najbliższą sobotę, 8 czerwca, Park Śląski stanie się centrum ekologicznego święta, zapraszając mieszkańców na „Błękitny ekoFest” – rodzinny piknik pełen inspiracji, wiedzy i aktywności sportowej. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11:00 – 19:00 przy Dużym Kręgu Tanecznym.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Błękitny ekoFest” to unikalne w skali regionalnej wydarzenie, skierowane do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego. To zarazem wyjątkowa okazja do zgłębiania tematów związanych z ekologią, zdrowiem i zrównoważonym rozwojem, które przyciągnie entuzjastów ekologii, jak i miłośników zdrowego stylu życia. 

- Zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w „Błękitnym ekoFeście”. To doskonała okazja, aby wspólnie nauczyć się, jak dbać o nasze środowisko i promować zrównoważony rozwój. Wierzymy, że poprzez edukację i aktywność możemy wspólnie budować lepszą przyszłość dla mieszkańców województwa. To też okazja, aby poczuć radość z bycia częścią wspólnoty, która dba o swoje otoczenie i buduje lepszą przyszłość - zachęca Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. 

Program pikniku to liczne atrakcje w przestrzeni parkowej podzielonej na cztery sektory: sportowy, edukacyjny, wystawienniczy i kulturalny. 

Miłośnicy sportu będą mogli uczestniczyć w treningach spinningowych na rowerach stacjonarnych, sesjach silent fitness, pilatesu, tabaki, jogi, jak również wziąć udział w treningu i biegu ze śląskimi maratończykami lub zajęciach z młodymi karatekami. 

W trakcie wydarzenia odbędą się liczne wykłady błyskawiczne, poruszające m.in. tematy: wpływu burz na klimat, hortiterapii, ogrodów społecznych, zanieczyszczenia światłem, zdrowia zwierząt. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak bakterie oczyszczają wodę, glebę i powietrze, jakie są korzyści z podróży pociągami, jak zostać pszczelarzem, skąd wziął się zwyczaj łapania za guzik na widok kominiarza, a także podyskutować ze specjalistami o faktach i mitach klimatycznych.
Dodatkowo, biorący udział w  wydarzeniu, będą mogli prowadzić teleskopowe obserwacje Słońca, eksperymenty naukowe w mobilnych laboratoriach, oglądać pokazy ratownictwa medycznego i sprzętu strażackiego oraz w strefie transportu mobilnego poznać działanie samochodów i autobusów elektrycznych.

Dla najmłodszych przewidziano m.in. strefę aktywności sportowych, plener malarski, naukę dojenia krów, mega gry planszowe, a także rysowanie kredą na chodniku. 

W ramach wydarzenia zaplanowano również konkursy z nagrodami oraz niespodzianki, które umilą czas spędzony na Parku Śląskim. Każdy uczestnik otrzyma drobny upominek, a ekodoradcy „Śląskie. Przywracamy błękit” będą udzielać porad na temat źródeł ciepła, termomodernizacji budynków i możliwych źródeł finansowania.

Uczestnicy, którzy zapragną chwili relaksu, będą mogli skorzystać ze strefy odpoczynku w pięknym, parkowym otoczeniu. Ponadto, dla każdej osoby biorącej udział w wydarzeniu, dostępna będzie woda w beczkowozie. 
Jednym z istotnych elementów pikniku jest akcja sadzenia drzew. Każdy uczestnik „Błękitnego ekoFestu” przyczynia się do zwiększenia zieleni w naszym regionie. To symboliczne działanie, które pokazuje, że nawet małe kroki mogą prowadzić do wielkich zmian. 

- Błękitny ekoFest to wyjątkowa okazja do świętowania i edukacji na temat ochrony środowiska, ale również do budowania wartości społecznych i promowania zdrowego stylu życia wśród mieszkańców województwa. Śląskie, które przez lata zmagało się z problemami ekologicznymi, teraz stawia na zieloną przyszłość. A projekt zintegrowany LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit” jest istotnym elementem tych działań. Piknik to wydarzenie skierowane do całych rodzin, oferujące mnóstwo atrakcji, które łączą naukę z zabawą. Od interaktywnych warsztatów, przez pokazy sportowe i artystyczne, aż po edukacyjne wykłady – wszystko to tworzy przestrzeń, gdzie każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Takie wspólne spędzanie czasu wzmacnia więzi rodzinne i promuje zdrowy styl życia. Dzieci uczą się, jak ważna jest ochrona środowiska, a dorośli mają okazję poszerzyć swoją wiedzę i zaangażować się w działania proekologiczne – mówi Rafał Adamczyk, członek zarządu województwa śląskiego.

Partnerami „Błękitnego ekoFestu” jest w sumie 49 instytucji, organizacji i firm z województwa śląskiego, które na swoich stanowiskach zaoferują bogaty program warsztatów, konkursów, zabaw, prezentacji i niespodzianek.

Organizatorami wydarzenia są: Województwo Śląskie, Park Śląski, Stadion Śląski i Miasto Chorzów.

„Błękitny ekoFest” jest organizowany w ramach projektu zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”. Kompleksowa realizacja Programu ochrony powietrza dla województwa śląskiego realizowanego przy dofinansowaniu z Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej raz stanowi oficjalne Wydarzenie Partnerskie Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej.

źródło: informacja prasowa

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Błękitny ekoFestPark ŚląskiChorzówwarsztatykonkurskonkursyzabawyekologiaekoZielony Tydzień Unii EuropejskiejUnia Europejska

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
REKLAMA