REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

W Muzeum Hutnictwa powstaje Zakładowy Dom Kultury. Właśnie ogłoszono nabór wniosków!

Kultura

Zakładowy Dom Kultury to projekt społeczny, jaki będzie realizowany w chorzowskim Muzeum Hutnictwa. W jego ramach różnego rodzaju organizacje i osoby fizyczne, prowadzące działalność zbieżną z zadaniami Muzeum, będą mogły nieodpłatnie korzystać z wybranych przestrzeni w instytucji.

REKLAMA

Nowy projekt Muzeum Hutnictwa ma charakter pilotażowy i realizowany będzie do końca bieżącego roku z możliwością jego przedłużenia. Kierowany jest on zarówno do osób fizycznych, jak i różnych organizacji zajmujących się prowadzeniem działalności edukacyjnej, artystycznej i upowszechniającej kulturę, historię, naukę oraz materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe.

- Zakładowy Dom Kultury w swojej idei nawiązuje do domów kultury prowadzonych niegdyś przez zakłady pracy. Podobnie ma dawać przestrzeń do aktywności, spotkań i rozwijania zainteresowań. Jest to forma współpracy, w której Muzeum Hutnictwa nieodpłatnie udostępnia swoje przestrzenie. W zamian podmioty z nich korzystające prezentują swoją ofertę bądź aktywności podczas wydarzeń organizowanych w Muzeum - wyjaśnia Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa.

Aby móc wziąć udział w projekcie należy wypełnić odpowiedni formularz i złożyć go do 19 czerwca. Wszystkie z wniosków weryfikowane będą pod względem formalnym i merytorycznym, a udział w ich ocenie wezmą członkowie powołanego w kwietniu Społecznego Kolegium Doradczego. Z wybranymi wnioskodawcami podpisane zostaną umowy o współpracy, na podstawie których będą mogli oni korzystać z wybranych sal Muzeum.

- Ta forma uspołeczniania naszej działalności jest wdrożeniem jednej z rekomendacji jaka sformułowana została w ramach zrealizowanego przez nas w ubiegłym roku projektu pn. Oddział Od/nowa. Były to obszerne konsultacje społeczne, w których wzięło udział prawie 300 osób. Zmierzały do wspólnego wypracowania ze społecznością lokalną pomysłów na dalszy rozwój naszej instytucji - dodaje Adam Kowalski.

Wszystkie niezbędne dokumenty wraz z listą odpowiedzi na możliwe pytania dotyczące projektu dostępne są na stronie muzeumhutnictwa.pl. W razie szczegółowych pytań należy skontaktować się z kierowniczką Działu Edukacji i Interpretacji Dziedzictwa - Marleną Hermanowicz: tel. 32 704 76 35, e-mail edukacja@muzeumhutnictwa.pl. W zależności od bieżących możliwości i potrzeb organizacyjnych Muzeum planowane jest ogłaszanie kolejnych naborów wniosków.

Graf. Muzeum Hutnictwa

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum HutnictwaZakładowy Dom Kulturynowy projektnabór wniosków

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Antoniego, Gracji, Lucjana
REKLAMA