REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przed nami muzyczno-artystyczny weekend w chorzowskim Skansenie

Rozrywka

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" zaprasza w tym tygodniu do wzięcia udziału w dwóch wydarzeniach. W sobotę odbędzie się tradycyjna już prezentacja chórów i orkiestr, z kolei na niedzielę zaplanowano oprowadzanie po wystawie, połączone z warsztatami z plecenia mirtowych wianków.

REKLAMA

Jeśli nie macie jeszcze planów na nadchodzący weekend, z pomocą przychodzi chorzowski Skansen, który przygotował dwie wyjątkowo ciekawe propozycje. W sobotę, 8 czerwca, w godz. 14:00-16:30, odbędzie się Górnośląska Prezentacja Chórów i Orkiestr im. Rajmunda Hankego, której celem jest przedstawienie fenomenu śpiewactwa i muzykowania w naszym regionie, promocja Miasta Chorzów oraz aktywizacja lokalnej społeczności.

Podczas tegorocznej 29. edycji imprezy na plenerowej scenie wystąpią: Chór Mieszany GWIAZDA z Chorzowa, Chór Mieszany OGNIWO z Katowic, Ludowy Zespół Śpiewaczy OŻAROWIANKI z Ożarowic, Gminny Chór JUTRZENKA z Ornontowic, Chór Mieszany LUTNIA z Chorzowa oraz Orkiestra Górnicza Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Oprócz tego na najmłodszych czekać będą warsztaty wykonywania galandy i czako, malowanie szlajfek, gry, jak również zabawy podwórkowe. 

Bilety w cenie: 20 zł normalny, 12 zł ulgowy i 5 zł specjalny, można nabyć >>TUTAJ<<.

Równie ciekawie zapowiada się niedziela, bowiem tego dnia, o godz. 12:00, rozpocznie się zwiedzanie z oprowadzaniem po wystawie czasowej pt. "Pamiątki Pierwszej Komunii". Goście Skansenu będą mieli okazję nie tylko zobaczyć zaprezentowane tam pamiątki i stroje pochodzące z okresu od ostatniego dziesięciolecia XIX wieku do końca wieku XX, ale też posłuchać wyjątkowych opowieści o dawnych przygotowaniach do tej uroczystości. 

Po zwiedzaniu wystawy odbędą się z kolei artystyczne warsztaty z tworzenia wianków z mirtu i sztucznych kwiatów. Choć zajęcia nawiązywać będą niejako do wystawy, to jednak ich uczestnicy będą mogli dać ponieść się własnym fantazjom oraz kreatywności.

Czas trwania zwiedzania i warsztatów to około 1,5 godziny. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 30 zł. Ze względu na ograniczoną do 20 liczbą miejsc, zachęcamy do zakupów biletów już teraz. Można to zrobić >>TUTAJ<< lub w kasie Muzeum.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum Górnośląski Park EtnograficznySkansenGórnośląska Prezentacja Chórów i Orkiestr im. Rajmunda Hankegowystawa czasowaoprowadzaniePamiątki Pierwszej Komuniiwarsztatywiankibilety

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
REKLAMA