REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Trwa konkurs na znak migowy chorzowskiego Skansenu. Do końca zgłoszeń pozostało już tylko kilka dni!

Kultura

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" zachęca do wzięcia udziału w konkursie na znak migowy Skansenu. Swoje nagrania można przesyłać do 12 czerwca.

REKLAMA

Pracownicy chorzowskiego Skansenu dokładają wszelkich starań, aby ułatwić zwiedzanie osobom z niepełnosprawnościami. Na początku tego roku wprowadzono kilka udogodnień dla niewidomych i niedowidzących, w tym m.in. zamontowano nadajniki służące do nawigowania w terenie, powieszono tablice tyflograficzną z planem całego obiektu czy też wydano specjalną publikację, jaką są miniprzewodniki w wersji czarnodrukowej oraz brajlowskiej. 

Na komfort swojego zwiedzania mogą liczyć także głusi i niedosłyszący, bowiem to właśnie dla nich przygotowano specjalne oprowadzania oraz warsztaty w Polskim Języku Migowym. Dopełnieniem tego ma być wymyślenie specjalnego znaku chorzowskiego Skansenu, dlatego jakiś czas temu ogłoszono konkurs. Co trzeba zrobić?

- Zadaniem jest, aby uczestnik konkursu nagrał film prezentujący wymyślony znak migowy określający Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" - tłumaczą organizatorzy.

W konkursie udział może wziąć każdy, kto jest osobą pełnoletnią, zamieszkuje terytorium Polski oraz jest osobą niesłyszącą bądź niedosłyszącą posługującą się Polskim Językiem Migowym. Nagranie w formacie mp4 wraz z podpisanym formularzem zgłoszeniowym (dostępnym >>TUTAJ<<) należy przesłać na adres promocja@muzeumgpe-chorzow.pl do 12 czerwca. Na zwycięzcę czeka bon dla dwóch osób na obiad w muzealnej karczmie "U Brożka".

Fot. Muzeum GPE Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum Górnośląski Park EtnograficznySkansenzwiedzanieniepełnosprawnośćudogodnieniakonkursznak migowy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Antoniego, Gracji, Lucjana
REKLAMA