REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wykręć kilometry dla Chorzowa! Ruszyła akcja "Rowerowa Stolica Polski"

Miasto

Po raz kolejny czerwiec jest miesiącem zmagań o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Udział w akcji może wziąć każdy. Dla najaktywniejszych chorzowian przewidziano specjalne nagrody.

REKLAMA

To już szósta edycja akcji pn. "Rowerowa Stolica Polski", zainicjowanej przez Miasto Bydgoszcz. Zasady udziału są dość proste - rowerzyści muszą pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta i wybrać to, dla którego chcą zbierać kilometry.
Tegoroczna rywalizacja już trwa - rozpoczęła się 1 czerwca. Poza Chorzowem wystartuje w niej ponad 90 miast i gmin. 

Dedykowana aplikacja, poza śledzeniem naszych postępów, posiada również inne, przydatne funkcje. Korzystanie z niej jest darmowe. 

- Możemy dołączyć do istniejących grup lub tworzyć własne z przyjaciółmi, znajomymi z pracy. W zakładce "instytucje" jest już utworzona grupa "Urząd Miasta Chorzów". W aplikacji możemy śledzić przebyty dystans, czas, spalone kalorie, trasy, a zadowalające efekty publikować na portalach społecznościowych - dowiadujemy się u osób koordynujących akcję w naszym mieście. 

Dla najaktywniejszych, a nie dla największych

Trasy przejazdów nie muszą się ograniczać wyłącznie do swojego miasta czy gminy - choć u nas jak wiemy, ścieżek nie brakuje. Ważne jest, aby z listy wybrać Chorzów, a następnie wyruszyć w podróż. 

Zwycięskie miasto otrzyma zaszczytny tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że liczba przejechanych kilometrów będzie dzielona przez liczbę mieszkańców. Dzięki temu puchar trafi do najaktywniejszych, a nie największych!
 
Trzy najlepsze kolarki i trzej najlepsi kolarze z Chorzowa otrzymają z rąk prezydenta nagrody, a wyróżnienia przypadną każdemu, kto przejedzie przynajmniej 1000 km (osoby od 16 roku życia) lub 500 km (uczestnicy do lat 16). Zabawa potrwa do 30 czerwca. 

Rowerowy Rajd Nadziei i Śląskie Święto Rowerzystów

Dobrymi okazjami do zebrania kilometrów wydają się być czerwcowe imprezy dla fanów jednośladów. 

9 czerwca ze skweru przy chorzowskim hospicjum wyruszy 10. Rowerowy Rajd Nadziei, organizowany przez hospicjum i Chorzowski Klub Rowerowy. Rajd zakończy się rodzinnym mini piknikiem w Skansenie. Początek o godzinie 11:00. 

23 czerwca z Parku Śląskiego (przy Pelikanach) przejedzie do Gliwic rajd z okazji Śląskiego Święta Rowerzystów. Więcej informacji podamy już niebawem. 

Dodatkowe szczegóły dotyczące Rowerowej Stolicy Polski znajdują się na stronie organizatora

fot. Aktywne Miasta

REKLAMA
Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Rowerowa Stolica PolskirywalizacjarowerzyścikilometryaplikacjaChorzówPark ŚląskiChorzowski Klub Rowerowy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
REKLAMA