REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Dzień Dziecka w chorzowskim Skansenie

Rozrywka

Dojenie sztucznej krowy, nauka tradycyjnych przyśpiewek czy zawody w kulaniu jajek - to tylko część atrakcji, jakie znalazły się w programie "Dziecięcych zabaw na wiejskim podwórku". Wydarzenie odbędzie się w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" już 2 czerwca.

REKLAMA

Chorzowski Skansen zaprasza wszystkich młodziaków i dorosłych na Dzień Dziecka w wyjątkowym wydaniu, czyli "Dziecięce zabawy na wiejskim podwórku". W trakcie ich trwania będzie można nie tylko przenieść się w czasie i spędzić dzień w malowniczej scenerii, ale przede wszystkim doświadczyć niezapomnianej przygody, oddając się zaplanowanym grom, zabawom i innym atrakcjom.

Uczestnicy przeżyją dzień z życia śląskiego gołębia, wezmą udział w zawodach w kulaniu jajek, nauczą się tradycyjnych przyśpiewek i podstawowych kroków tańców regionalnych, przymierzą stroje ludowe, a także spróbują swoich sił w dojeniu sztucznej krowy oraz kozy. Ponadto gości Muzeum czekać będą podwórkowe atrakcje takie jak: kulanie felgi, rzucanie woreczków do wiader, przeciąganie liny, rzut wiklinowym kółkiem na słupek, skakanka i gra w gumę czy zabawy inscenizowane. Temu wszystkiemu towarzyszyć będą wystawcy, którzy zaprezentują na stoiskach unikatowe rękodzieło.

Wydarzenie rozpocznie się 2 czerwca o godz. 12:00. Bilety w cenie 20 zł normalny i 12 zł ulgowy dostępne są w kasie Skansenu oraz >>TUTAJ<<.

Fot. Muzeum GPE Chorzów

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum Górnośląski Park EtnograficznySkansenDzień DzieckaDziecięce zabawy na wiejskim podwórkuzabawyatrakcjewystawcyrzemiosło

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
REKLAMA