REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Trwają spacery z cyklu "Podziel się dzielnicą". W Chorzowie zaplanowano kilka z nich!

Rozrywka

Znany w Katowicach projekt "Podziel się dzielnicą" zostanie poszerzony o kolejne miasta. W Chorzowie przewidziano aż cztery spacery, a pierwszy z nich odbędzie się już 9 czerwca.

REKLAMA

W pierwszym roku starań Miasta Katowice i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 wypracowano szereg działań, mających na celu bezpośrednie dotarcie do mieszkańców. Tak też powstał m.in. projekt "Podziel się dzielnicą", czyli spacery pozwalające na zdobycie informacji o oddolnych formach uczestnictwa w kulturze, rozpoznanie lokalnego dziedzictwa oraz zdiagnozowanie możliwości związanych z aktywizacją.

- Spacer opiera się na strukturze trasy wytyczonej przez przewodnika, ale głównym celem jest zachęcenie grupy do podzielenia się własnymi opowieściami, emocjami i sugestiami dotyczącymi miejsc i praktyk, które są ważne dla codziennego życia dzielnicy i poczucia „bycia u siebie”. Do współpracy staramy się zapraszać przewodników wywodzących się z poszczególnych dzielnic bądź związanych z daną częścią miasta, którzy są bliżej społeczności lokalnej i stanowią jej część - zdradzają organizatorzy.

Pilotażowy program uruchomiono w Katowicach, gdzie odbyło się trzynaście spacerów. W tym roku przyszedł czas na jego kontynuację, a jednocześnie rozszerzenie o kolejne miasta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. 

- Istotą naszych partycypacyjnych spacerów jest poznawanie historii poszczególnych części miasta nie tylko z perspektywy przewodnika, ale również osób tam mieszkających. Dołączcie zatem do nas i opowiedzcie o tym jak wasze najbliższe otoczenie zmieniało się na przestrzeni ostatnich lat, a może i dziesięcioleci. Wspólnie odkryjmy postaci i miejsca ważne dla życia dzielnic, a także porozmawiajmy o obszarach istotnych w kontekście historycznym oraz o tych, które aktualnie pełnią role ośrodków życia kulturalnego i społecznego - zachęcają organizatorzy.

Jak już wiadomo, spacerów z cyklu "Podziel się dzielnicą" nie zabraknie również w Chorzowie. W sumie zaplanowano ich aż cztery i odbędą się one:

- w Chorzowie Starym (9 czerwca, godz. 11:00)
- w Chorzowie II (23 czerwca, godz. 11:00)
- w Centrum-Śródmieściu (30 czerwca, godz. 11:00)
- w Chorzowie Batorym (7 lipca, godz. 11:00)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Należy jednak wcześniej się zapisać poprzez: rezerwacje@miasto-ogrodow.eu, tel. 32 609 03 21/32 lub dostępny >>TUTAJ<< formularz.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Miasto KatowiceGórnośląsko-Zagłębiowska MetropoliaGZMEuropejska Stolica KulturyprojektPodziel się dzielnicąspaceryzapisy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Antoniego, Gracji, Lucjana
REKLAMA