AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Lekkoatletyczne mistrzostwa Śląska: Koniczynki na piątkę!

Za nami rozgrywane w Rudzie Śląskiej mistrzostwa województwa Śląskiego. Lekkoatleci chorzowskiego AKS-u przywożą z nich 9 medali, w tym 5 złotych.

Tegoroczne Mistrzostwa Woj. Śląskiego w Lekkiej Atletyce Seniorów, U20 i U18 rozgrywane były w Rudzie Śląskiej. W miniony weekend na obiekcie miejscowego klubu TL Pogoń rywalizowało ponad ośmiuset zawodników i zawodniczek.

Najlepiej zaprezentowali się lekkoatleci z KS AZS AWF Katowice - zdobyli 11 złotych medali, 8 srebrnych i 3 brązowe. Za nimi uplasowała się ekipa CKS Budowlani Częstochowa (9/11/5). Najniższy stopień podium przypadł gospodarzom czempionatu - TL Pogoń Ruda Śląska (9/3/2).

Na mistrzostwach nie zabrakło zawodników i zawodniczek z TS AKS Chorzów. Reprezentanci jednego z najstarszych klubów na Śląsku z dorobkiem 5 złotych, 2 srebrnych i 2 brązowych krążków zajęli 6. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Poniżej rezultaty "Koniczynek":

Złoto: FORNALIK Aleksandra - 400 metrów U20
Złoto: GRUDZIEŃ Adam - Rzut młotem mężczyzn (7.26kg)
Złoto: LASOTA Przemysław - Rzut młotem U18 (5kg)
Złoto: MAŁYSZEK Maja - 400 metrów U18
Złoto: SKRZYPCZYK Jacek - Pchnięcie kulą (7.26kg)
Srebro: JAUERNIG Karolina - 200 metrów
Srebro: PASZKIEWICZ Borys - 400 m pł U20 (91.4)
Brąz: JAUERNIG Karolina - 100 metrów
Brąz: WANKIEWICZ Tomasz - Rzut oszczepem (800)

Dodatkowo Ola Fornalik uplasowała się na 4. miejscu w biegu na 200 m, a także chorzowska sztafeta 4 x 400 U18 w składzie Maja Szarlej, Julia Bryła, Maja Kochel i Maja Małyszek znalazła się tuż za podium.

Drużynowo najlepsza dzięsiątka lekkoatletycznych mistrzostwa Śląska prezentuje się następująco: