REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Zostali zatrzymani za szybką jazdę. Na jaw wyszło inne przewinienie

Na Sygnale

W ubiegłym tygodniu mundurowi przeprowadzili kolejne ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Prędkość". Przez cały dzień trwania akcji w Chorzowie ujawniono kilkadziesiąt wykroczeń.

REKLAMA

Przeprowadzana cyklicznie przez policjantów z ruchu drogowego akcja "Prędkość" jest jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Podczas ostatniej takiej kontroli, która odbyła się w zeszły piątek, stróże prawa nie tylko reagowali na wykroczenia w postaci przekroczenia dozwolonej prędkości, ale też inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. 

- Szczególnym nadzorem objęto m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość oraz te miejsca, które mieszkańcy wskazali za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci, w ramach działań, prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem - informują w chorzowskiej Komendzie.

W ciągu całego dnia funkcjonariusze ujawnili w naszym mieście kilkadziesiąt wykroczeń. Wobec sprawców stosowano postępowanie mandatowe oraz inne środki wychowawcze. Wśród kontrolowanych osób znalazło się także dwóch kierowców, którzy nie tylko przekroczyli prędkość, ale też mieli cofnięte uprawnienia. Teraz obaj staną za to przed sądem.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także dostosowywali ją odpowiednio w razie niepogody a także w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań - przypominają mundurowi z Chorzowa.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


policjaakcjaprędkośćkierowcywykroczeniacofnięte uprawnienia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Środa
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Gwidona, Leonii, Niny
REKLAMA