REKLAMA
REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Za nami Symulacja Rady Unii Europejskiej [ZDJĘCIA]

Miasto

Dzisiaj w Dużej Sali Posiedzeń Urzędu Miasta Chorzów odbyła się Symulacja Rady Unii Europejskiej. Organizatorami tego wydarzenia była Młodzieżowa Rada Miasta oraz Fundacja Dyplomacja Przyszłości.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W ostatnim czasie Młodzieżowa Rada Miasta Chorzów prowadzi sporo działań dotyczących Unii Europejskiej. Związane jest to m.in. z obchodzonym w tym roku 20-leciem członkostwa Polski w UE, a także zbliżającymi się wyborami do europarlamentu.

- Patrząc na to, że wielu z naszych rówieśników skończyło już 18 lat i będą to ich pierwsze wybory, chcemy, aby byli oni świadomi tego, czym jest Unia Europejska, jakie są jej cele i co daje nam bycie w niej - mówi Filip Hornik, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów.

Kilka tygodni temu młodzi radni przeprowadzili debatę oksfordzką dotyczącą "Polityki proekologicznej Unii Europejskiej", teraz przyszedł czas na kolejne wydarzenie. Dzisiaj, to jest 16 maja, w Dużej Sali Posiedzeń Urzędu Miasta odbyła się Symulacja Rady Unii Europejskiej, która minęła pod hasłem "Zrozumieć Unię Europejską".

- Warsztaty, które dziś prowadzimy polegają głównie na pokazaniu uczniom, na czym polega praca Rady Europy i Parlamentu Europejskiego. Chcemy przybliżyć tę ideę, żeby młodzi ludzie zrozumieli, że nie są to tylko wyimagowane paręset stąd obrady w Brukseli, ale dotyczą one także ich życia i mają wpływ na to, co jest tu i teraz - podkreśla Filip Hornik.

Podczas Symulacji Rady Unii Europejskiej, prowadzonej we współpracy z Fundacją Dyplomacja Przyszłości, młodzież miała okazję wcielić się w rolę członków Parlamentu Europejskiego i Rady Europy, obradując przy tym nad różnymi tematami. 

- Są to tematy, nad którymi debatowała prawdziwa Rada, co daje uczestnikom naszych warsztatów takie poczucie jak to działa, a przy okazji mogą z nami o tym podyskutować. Jest to głównie praca w grupach, której też chcemy uczyć, bo w szkołach niestety jej trochę brakuje - dodaje Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.

W wydarzeniu udział wzięło kilkadziesiąt osób. Wśród nich znaleźli się uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, grupa z debat oksfordzkich katowickiego Liceum im. Adama Mickiewicza oraz chorzowscy radni.

REKLAMA
Martyna Majewicz

Udostępnij:


Młodzieżowa Rada Miasta ChorzówUnia Europejskaradasymulacjawarsztaty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Czwartek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Antoniego, Gracji, Lucjana
REKLAMA