REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Trwa międzynarodowa trasa koncertowa Julia Mazziottiego. Jednym z najbliższych przystanków będzie Miasto Chorzów

Kultura

Wybitny argentyński pianista i kompozytor Julio Mazziotti już niebawem wystąpi na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury. Podczas zaplanowanego na 28 maja wydarzenia usłyszymy zarówno utwory pochodzące z jego najnowszej płyty, jak i nieco starsze kompozycje.

Julio Mazziotti urodził się w Mendozie, tam też rozpoczął swoją artystyczną karierę. W wieku 10 lat zaczął pobierać pierwsze lekcje teorii muzyki i gry na gitarze klasycznej u słynnego nauczyciela Tico Francia, a 5 lat później wstąpił do Wyższej Szkoły Muzycznej Narodowego Uniwersytetu w Cuyo, gdzie nauczył się gry na fortepianie. W 1990 roku założył wraz z saksofonistą Javierem Casettim duet, w którym wydał pierwszy album "Dos de la Medianoche" z własnymi kompozycjami. W kolejnych latach pojawiły się już pierwsze solowe albumy, a w roku 2000 ruszył z solowymi koncertami fortepianowymi. Od tego czasu Mazziotti zagrał w wielu salach koncertowych w Europie, Ameryce Południowej i Ameryce Północnej, współpracując z takimi muzycznymi gwiazdami jak Suzanne Ciani, Lisa Downing, Rebecca Oswald czy David Lanz.

Argentyński pianista ponownie w Chorzowie!

Kilka lat temu Julio Mazziotti zagrał na deskach Chorzowskiego Centrum Kultury, teraz przyszedł czas na powtórkę.  

- Wybitny argentyński pianista i kompozytor Julio Mazziotti wystąpi w ChCK w ramach międzynarodowej trasy koncertowej 2024. Z tej okazji zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty "PANTA REI", zagra również kompozycje znajdujące się na wcześniejszych płytach, między innymi "El Desvelo de los ilustrados", "La Ignota Razón de una Esfera", "El Amo de las Hadas". Zaprezentuje także wybrane fragmenty z oryginalnej ścieżki dźwiękowej hiszpańskiego filmu "Seneka i Lukan, cnota Imperium", której jest autorem - zdradzają w Chorzowskim Centrum Kultury.

Koncert odbędzie się 28 maja o godz. 19:00. Bilety są dostępne >>TUTAJ<<.

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Julio Mazziottikompozytorpianistatrasa koncertowakoncertChorzowskie Centrum KulturyChCK

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka