REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Akademia Klasy Ekstra z Ruchem Chorzów. Rywalizacja i dobra zabawa dla zdrowych nawyków [ZDJĘCIA]

Rozrywka

Na Kompleksie Boisk "Kresy" odbyła się impreza sportowa dla dzieci organizowana przez Fundację Ekstraklasy. Rozegrano turnieje piłkarskie, nie zabrakło też innych atrakcji.

Galeria zdjęć


Fundacja Ekstraklasy już po raz dziewiąty organizuje Akademie Klasy Ekstra. To projekt, w którym tworzone są rozgrywki piłkarskie dla dzieci ze wsparciem każdego z klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Głównym punktem wydarzenia jest turniej piłkarski zawodników U11, a dla nieco młodszych piłkarzy U9 organizowany jest turniej Funino.

W miniony weekend akcja zawitała do Chorzowa, a konkretnie na Kompleks Boisk "Kresy". Poza sportową rywalizacją i mocą zabaw, uczestnicy mogli poznać swoich idoli - piłkarzy Ruchu Chorzów. Jak przyznają organizatorzy przedsięwzięcia, to właśnie o integrację i dobrą zabawę przede wszystkim tutaj chodzi. Dlatego w trakcie turnieju nie ma prowadzonych tabel z wynikami.

- Naszym celem jest wspieranie rozwoju sportowych talentów oraz umożliwienie im realizacji ich piłkarskich marzeń – niezależnie od tego, skąd pochodzą. Warto również podkreślić, że udział w Akademiach Klasy Ekstra jest całkowicie bezpłatny - opowiada Tomasz Zabielski, inicjator projektu Akademie Klasy Ekstra.

Najstarsi uczestnicy Akademii Klasy Ekstra to zawodnicy urodzeni w 2013 roku, którzy rozgrywali ze sobą mecze w formule turniejowej. Wzięło w nim udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy, rozgrywając spotkania "każdy z każdym". 

Z kolei zawodnicy wieku do 9 lat mogli czerpać radość z gry w piłkę poprzez udział w turnieju Funino. Zgodnie z ideą tej metodologii celem rozgrywki jest przede wszystkim zachęcenie do uprawiania sportu, rozwój piłkarskich umiejętności oraz pobudzanie kreatywności potrzebnej zarówno na boisku jak i w codziennym życiu. 

- Nasza misja to nie tylko stwarzanie inicjatyw wspierających piłkarski rozwój, ale także inspirowanie zawodników i zawodniczek do angażowania się w sport na dłuższą metę. Widzimy, że udział w naszych programach staje się dla wielu uczestników sposobem na rozwój sportowy oraz na budowanie zdrowego stylu życia i pozytywnych nawyków – mówi Tomasz Zabielski.

W zabawie nie zabrakło także czegoś dla tych nieco młodszych, dzieci w wieku przedszkolnym. Czekały na nich m. in. tory przeszkód i animacje. Na koniec zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a oprócz tego najmłodsi zawodnicy mogli cieszyć się z medali. Za udział w turnieju U11 czekał okolicznościowy puchar. Nagrody wręczał prezydent Chorzowa Szymon Michałek

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekstraklasy, a sam projekt finansowany jest ze środków Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ciągu trzech tygodni organizatorzy odwiedzą każdy klub PKO Bank Polski Ekstraklasy – w każdym kolejnym dniu będąc obecnym w innej lokalizacji. Udział w Akademiach Klasy Ekstra jest w pełni darmowy. 

źródło: ekstraklasa.org
fot. własne

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Akademia Klasy EkstraFundacja EkstraklasyPKO BP EkstraklasaRuch ChorzówKresySzymon MichałekTomasz Zabielski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka