REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Polska Miss 2024: znamy już najpiękniejsze mieszkanki Śląska!

Rozrywka

10 maja w Hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie odbyła się Gala Finałowa Polska Miss i Polska Miss Nastolatek Województwa Śląskiego. Przekonajcie się, które z kandydatek przeszły do kolejnego etapu konkursu, jakim jest półfinał ogólnopolski.

Polska Miss to stosunkowo młody konkurs, który szybko stał się jednym z najważniejszych i najbardziej popularnym tego typu wydarzeniem w naszym kraju. Oparty jest on o nowoczesną formułę wyboru najpiękniejszej Polki, a jego innowacyjna forma ma za zadanie zapewnić dziewczynom niesamowitą przygodę pełną wrażeń i wspomnień, możliwość rozwoju kariery, a przede wszystkim wsparcie oraz pomoc w promocji i zaistnieniu w mediach. Zanim jednak kandydatki powalczą o ten prestiżowy tytuł najpierw muszą zmierzyć się ze sobą w konkursach regionalnych, na których to w zdecydowanej większości oparta jest właśnie Polska Miss.

Za nami finał województwa śląskiego

W piątek, 10 maja, w Hotelu Diament Arsenal Palace w Chorzowie odbyła się Gala Finałowa Polska Miss i Polska Miss Nastolatek Województwa Śląskiego 2024. Wydarzenie poprowadził DJ i konferansjer Wacław Tomalak, a na scenie wystąpili goście specjalni Paweł Tur oraz Gabriel Fleszar. Choć panowie dostarczyli niezapomnianych muzycznych emocji, to i tak tego wieczoru wszystkie oczy skierowane były na tegoroczne kandydatki. W sumie w finałowej gali udział wzięło 30 dorosłych i 18 nastoletnich piękności, a wśród nich, jak się okazało, nie zabrakło również mieszkanek naszego miasta. Dziewczyny zaprezentowały się na wybiegu w strojach kąpielowych, odzieży sportowej oraz eleganckich marynarkach, a na koniec zachwyciły publiczność pokazując się w sukniach wieczorowych kolekcji Elizabeth Collection.

Znamy już najpiękniejsze mieszkanki Śląska!

Spośród wszystkich kandydatek jury wyłoniło ich zdaniem najpiękniejsze. Tytuł Polska Miss Województwa Śląskiego zdobyła 21-letnia Klaudia Niezgoda z Sosnowca, z kolei tytuł Polska Miss Nastolatek Województwa Śląskiego 16-letnia Laura Pieczarek z Wojnowic. Obie z dziewczyn otrzymały bezpośredni awans do ogólnopolskiego finału konkursu, natomiast pozostałe nagrodzone kandydatki powalczą jeszcze w półfinale. W przedostatnim etapie znajdą się również posiadaczki "zielonej karty", a jedną z nich jest pochodząca z Chorzowa Wiktoria Sternativo.

- Naprawdę bardzo się cieszę, że dostałam zielony bilet i będę mogła uczestniczyć w ogólnopolskim finale Polskiej Miss. Jestem przekonana, że wydarzenie to będzie dla mnie niezapomnianą przygodą - podkreśla chorzowianka.

Półfinały odbędą się 28 i 29 września w Warszawie. Za wszystkie kandydatki, a w szczególności mieszkanki naszego miasta - Emilię Drechsler oraz Wiktorię Sternativo, trzymamy mocno kciuki!

Poniżej listy wszystkich nagrodzonych, a tym samym zakwalifikowanych do kolejnego etapu uczestniczek.

Polska Miss Województwa Śląskiego 2024:

- Polska Miss Woj. Śląskiego – 17. Klaudia Niezgoda | Sosnowiec | 21 lat
- Polska Miss Katowice – 22. Weronika Słoniec | Częstochowa | 20 lat
- Polska Miss Studentek Woj. Śląskiego – 29. Izabela Tkaczyk | Myszków | 21 lat 
- Polska 1 Wicemiss Woj. Śląskiego – 16. Klaudia Mierzwińska | Dąbrowa Górnicza | 21 lat
- Polska 2 Wicemiss Woj. Śląskiego – 7. Karolina Kania | Rybnik | 24 lata
- Polska 3 Wicemiss Woj. Śląskiego – 4. Klaudia Garus | Gołkowice | 22 lata
- Polska 4 Wicemiss Woj. Śląskiego – 10. Julia Kwieć | Jastrzębie-Zdrój
- Polska Miss Internetu Woj. Śląskiego – 6. Natasza Jakubiec | Żywiec | 21 lat
- Polska Miss Publiczności Woj. Śląskiego – 6. Natasza Jakubiec | Żywiec | 21 lat
- Polska Miss Telewidzów Woj. Śląskiego – 17. Klaudia Niezgoda | Sosnowiec | 21 lat
- Polska Miss Foto Woj. Śląskiego – 11. Ewelina Libner | Kluczbork | 22 lata
- Polska Miss Gracji i Elegancji Woj. Śląskiego – 1. Julia Bekus | Częstochowa | 20 lat
- Polska Miss Novaclear Woj. Śląskiego – 4. Klaudia Garus | Gołkowice | 22 lata

Zielone karty:
- laureatki powyższych tytułów
- 8. Jesika Kujat | Zabrze | 22 lata
- 24. Wiktoria Sternativo | Chorzów | 27 lat
- 28. Julia Świstuń | Katowice | 24 lata
- 30. Wiktoria Zając | Sosnowiec | 19 lat

Polska Miss Nastolatek Województwa Śląskiego 2024:

- Polska Miss Nastolatek Woj. Śląskiego – 13. Laura Pieczarek | Wojnowice | 16 lat
- Polska Miss Nastolatek Katowic – 16. Karolina Witańska | Tychy | 18 lat
- Polska 1 Wicemiss Nastolatek Woj. Śląskiego – 1. Emilia Drechsler | Chorzów | 16 lat
- Polska 2 Wicemiss Nastolatek Woj. Śląskiego – 8. Julia Jurasz | Bielsko-Biała | 18 lat
- Polska 3 Wicemiss Nastolatek Woj. Śląskiego – 18. Karolina Zwardoń | Zwardoń | 16 lat
- Polska 4 Wicemiss Nastolatek Woj. Śląskiego – 6. Amelia Handzlik | Hecznarowice | 17 lat
- Polska Miss Nastolatek Internetu Woj. Śląskiego – 15. Ksenia Strębska | Pyskowice | 15 lat
- Polska Miss Nastolatek Publiczności Woj. Śląskiego – 12. Paulina Nowicka | Zabrze | 18 lat
- Polska Miss Nastolatek Telewidzów Woj. Śląskiego – 7. Alicja Janek | Świętochłowice | 17 lat
- Polska Miss Nastolatek Foto Woj. Śląskiego – 16. Karolina Witańska | Tychy | 18 lat
- Polska Miss Nastolatek Gracji i Elegancji Woj. Śląskiego – 11. Oliwia Małecka | Jawornica | 16 lat
- Polska Miss Nastolatek Novaclear Woj. Śląskiego – 9. Julia Kokot | Częstochowa | 17 lat

Zielone karty:
- laureatki powyższych tytułów
- 14. Julia Sołtysiak | Wręczyca Wielka | 16 lat

Fot. Miss Województwa Śląskiego/ FB

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Polska MisskonkursnajpiękniejszaŚląskkandydatkigalafinał

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka