REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Rusza Klub Charytatywnych Młodych Chorzowian. Wolontariusze poszukiwani!

Miasto

W minionym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie, zainicjowanego przez Młodzieżową Radę Miasta Chorzów i Stowarzyszenie Młoda Siła, Klubu Charytatywnych Młodych Chorzowian. Osoby, które chciałyby jeszcze do niego dołączyć, wciąż mają taką okazję - zapisy nieustannie trwają!

Kształtowanie postaw demokratycznych i upowszechnianie idei samorządowej wśród swoich rówieśników, reprezentowanie interesów chorzowskiej młodzieży przed władzami miasta oraz działającymi tu organizacjami czy instytucjami, a także podejmowanie działań na rzecz młodych mieszkańców Chorzowa - to tylko kilka z najważniejszych zadań spoczywających na barkach Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów.

Choć jej przedstawiciele na brak zajęć z pewnością narzekać nie mogą, zawsze jednak znajdują jeszcze czas, na realizację równie istotnego dla nich celu, jakim jest pomaganie innym. Do tej pory zorganizowali m.in. szkolną akcję "Święty Mikołaj dla dzieci w Ukrainie" oraz wzięli udział w tegorocznym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz młodzi radni postanowili ruszyć z wolontariatem na szerszą skalę, tworząc wraz ze Stowarzyszeniem Młoda Siła, Klub Charytatywnych Młodych Chorzowian.

- Pomysł wziął się z chęci czynienia bezinteresownego dobra dla innych, a także z faktu braku takiej grupy wolontariuszy w Chorzowie, wiedząc przy tym jak wiele młodych ludzi w naszym mieście chce udzielać się w różnego rodzaju wolontariatach. Sama zasada będzie dość prosta - mamy grupę, odzywają się do nas różne fundacje, osoby publiczne, bądź sami wymyślamy akcje charytatywne, organizujemy się i ruszamy do działania! - wyjaśnia Filip Hornik, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów.

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie organizacyjne Klubu, podczas którego jego inicjatorzy opowiedzieli na czym polega wolontariat, a następnie wymienili się z uczestnikami dotychczasowym doświadczeniem oraz stworzyli początkowy zespół, który chciałby zajmować się działalnością charytatywną w naszym mieście.

- Wrażenia ogromnie pozytywne! Nie spodziewaliśmy się, że w naszej siedzibie pojawi się ponad 100 osób. To daje nam ogrom motywacji do dalszego działania oraz poczucie, że to, co robimy jest słuszne - podkreśla Filip Hornik.

Pierwszym projektem, jakim zajmie się Klub Charytatywnych Młodych Chorzowian będzie zbiórka dla: chorzowskiego schroniska, Fundacji S.O.S. dla Zwierząt oraz szkoły w Agrze. Każdy, kto chciałby dołożyć do niego swojego cegiełkę, a tym samym stać się jednym z członków Klubu, wciąż ma taką możliwość! Nabór wolontariuszy trwać będzie nieustannie, a kierowany jest on do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Zapisy dostępne są >>TUTAJ<<

Fot. MRM Chorzów

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Młodzieżowa Rada Miasta ChorzówStowarzyszenie Młoda SiłaKlub Charytatywnych Młodych Chorzowianwolontariatpomaganie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka