REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Chorzowski Skansen zaprasza na Dzień Rzemiosła i Rękodzieła

Rozrywka

Już 12 maja w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbędzie się coroczna impreza plenerowa, jaką jest Dzień Rzemiosła i Rękodzieła. Na jej uczestników czekać będą tematyczne warsztaty, pokazy oraz jarmark.

Dzień Rzemiosła i Rękodzieła to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez chorzowski Skansen. Nie tylko promuje ono tradycyjną wiedzę rzemieślniczą oraz umiejętności rękodzielnicze, ale również jest okazją do zaprezentowania różnorodnych dziedzin rzemiosła i przywołania dawnych, ginących zawodów. Podczas zaplanowanej na 12 maja tegorocznej edycji, spodziewać się można mnóstwa wyjątkowych atrakcji. 

- Goście wydarzenia będą mogli zasiąść przy kole garncarskim i pod okiem doświadczonej garncarki, wykonać własne naczynie, wykonać własnoręcznie sznurek czy nauczyć się podstawowych splotów z wikliny. Uczestnicy będą mogli też sprawdzić swoje umiejętności snycerskie podczas warsztatów szycia sakiewek, a wykonany własnoręcznie woreczek na pieniądze wziąć ze sobą. Młynarz zaprosi do wspólnego mielenia mąki, a na wystawie “młyny i młynarstwo” będzie można pomielić mąkę w żarnach. Kolejną atrakcją będzie stanowisko kowala, który zaprezentuje ponad stuletni miech który rozpalał będzie żar w warsztacie kowalskim, gdzie wykuwane będą metalowe przedmioty - wymieniają w Skansenie.

Regionalny Ośrodek Kultury zaprezentuje się z pokazami tworzenia zabawki stryszawskiej, wyrobów z bibułki, koronki koniakowskiej czy instrumentów glinianych. Na najmłodszych czekać będą warsztaty malowania zabawek z drewna, a wszystkim uczestnikom imprezy przygrywać będzie góralska kapela. Ponadto, dla miłośników autentycznych wyrobów rękodzielniczych i niepowtarzalnych smaków, przygotowany zostanie jarmark produktów rzemieślniczych, artystycznych i gastronomicznych.

Myślicie, że to już koniec? Otóż nie! Równolegle do Dnia Rzemiosła i Rękodzieła odbywać się będzie wydarzenie muzyczne pn. Wieś Tańczy i Śpiewa. W trakcie jego trwania będzie można poznać pieśni, jakie dawniej towarzyszyły w polu, wziąć udział w warsztatach śpiewaczych, a także uczestniczyć w barwnym korowodzie, któremu przewodzić będzie Dygająca Kapela.

Bilety na wydarzenie można kupić >>TUTAJ<<.

Fot. Muzeum GPE Chorzów

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum Górnośląski Park EtnograficznySkansenDzień Rzemiosła i RękodziełaWieś Tańczy i Śpiewa

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka