REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Kundelkowe spacerki" już w ten weekend!

Miasto

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie zaprasza na kolejną odsłonę "Kundelkowych spacerków". Pieski wydawane będą 11 oraz 12 maja w godz. od 10:00 do 13:00.

Zapewnienie schronienia, pożywienia i opieki, udzielenie pomocy medycznej i behawioralnej, a także prowadzenie procesu adopcyjnego, to najważniejsze zadania schronisk dla bezdomnych zwierząt. Nie inaczej jest w placówce przy ul. Opolskiej w Chorzowie, w której to wolontariusze dokładają wszelkich starań, aby ich podopieczni zapomnieli o tym, co złego im się przydarzyło i w końcu zaznali w swoim życiu szczęścia oraz miłości.

Wśród wielu podejmowanych w tym celu działań jest m.in. organizowana cyklicznie akcja "Kundelkowe spacerki", polegająca na wyprowadzaniu przez chętnych schroniskowych piesków. Dla zwierzęcia to okazja do chwili normalności i zobaczenia świata innego niż tego za kratami, z kolei dla człowieka możliwość zrobienia czegoś dobrego i spędzenia czasu we wspaniałym towarzystwie.

Najbliższą odsłonę tego wydarzenia zaplanowano na ten weekend. Spacerki odbędą się 11 i 12 maja w godz. 10:00-14:00 (psy wydawane będą do godz. 13:00). 

- Na spacerki zapraszamy całe rodziny. Pamiętajcie jednak by osoby dorosłe miały ze sobą DOWODY OSOBISTE. Pamiętajmy, że pod żadnym pozorem nie wolno wędrować po terenie schroniska i wkładać rąk do kojców. Osoby z dziećmi NIE MOGĄ PRZEKAZYWAĆ SMYCZY Z PSEM DZIECIOM. Pamiętajmy, że to zwierzaki po przejściach, z różnych środowisk. Za wszelkie ugryzienia, podrapania, alergie, zniszczenia ubioru, itd. ODPOWIADA OSOBA PEŁNOLETNIA - przypominają w chorzowskim Schronisku.

Jak zastrzegają organizatorzy spacerów, w przypadku opadów deszczu, wydarzenie zostanie odwołane. Wszystko ze względu na dobro psów, które nie mogą mokre wracać do kojców.

Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Schronisko dla Bezdomnych ZwierzątKundelkowe spacerkizwierzętapsyspacer

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka