REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

"Curie - trzy kolory". Wrześniowa premiera w Teatrze Rozrywki

Kultura

Już za cztery miesiące w Teatrze Rozrywki będzie miała miejsce premiera spektaklu "Curie - trzy kolory" w reżyserii Artura Żymełki. Wyrażona za pomocą tańca biografia wybitnej naukowczyni nieść będzie ze sobą wyjątkowe przesłanie.

Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich miłośników chorzowskiego Teatru, bowiem już we wrześniu spodziewać się w nim możemy zupełnej nowości. Mowa tu o spektaklu "Curie - trzy kolory", będącym taneczną opowieścią o podwójnej noblistce.

- Co łączy Marię Skłodowską-Curie i taniec? Z pozoru nic, ale jakby zgłębić temat… Wytrwałość, determinacja, perfekcja, dyscyplina to cechy pożądane zarówno w pracy naukowca, jak i tancerza. Wydaje się, że taniec to najlepsze medium do przekazania jej intrygującej biografii - podkreślają twórcy spektaklu.

Widowisko stworzone przez Artura Żymełkę będzie prawdziwym pokazem kunsztu tanecznego artystów Teatru Rozrywki. Choreografia połączy elegancję i dynamizm tańca z emocjonalną głębią, tworząc tym samym wyjątkowe doświadczenie baletowe, wykraczające poza tradycyjne ramy teatru tańca.

- „Curie - trzy kolory” to nie tylko biografia wybitnej naukowczyni i podwójnej noblistki wyrażona za pomocą tańca. To punkt wyjściowy do głębszych refleksji na temat równości kobiet, tolerancji, dyskryminacji czy emigracji. Spektakl Artura Żymełki niesie ze sobą przesłanie, podkreśla niezwykłość jednostki, zdolność do pokonywania trudności i dokonywania przełomowych odkryć. Spektakl ten, będąc nadal aktualnym, przypomina, że walka kobiet o równość i uznanie ich osiągnięć trwa nadal - dodają w Teatrze Rozrywki.

Prapremiera spektaklu odbędzie się na Dużej Scenie Teatru Rozrywki 13 września o godz. 18:30. Później będzie można go zobaczyć 15 września (17:00), 20 września (18:30), 21 września (18:30) oraz 22 września (17:00). Bilety są dostępne do kupienia >>TUTAJ<<.

reżyseria, scenografia, reżyseria światła: Artur Żymełka
kostiumy: Małgorzata Słoniowska

występują:
Aleksandra Karch, Sonia Kostrzewa, Małgorzata Mazurkiewicz, Katarzyna Osuch, Sofiia Popova, Agnieszka Saletra, Weronika Zięba, Daniel Dąbrowski, Krzysztof Konopka, Paweł Majewski, Łukasz Majowski, Dawid Pilszek, Wojciech Stawiarski, Mateusz Wróblewski (gościnnie)

graf. Julia Zalejska

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Teatr RozrywkipremieraCurie-trzy koloryspektaklwidowiskotaniecArtur Żymełka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka