REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Wyjątkowa wizyta w jednym z chorzowskich przedszkoli. "Każdy chętny mógł poczuć się jak prawdziwy policjant"

Na Sygnale

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 13 w Chorzowie. Oprócz rozmów o bezpieczeństwie, spotkanie to było okazją do zobaczenia i przymierzenia policyjnego sprzętu.

Bycie stróżem prawa jest szczególnie odpowiedzialnym zadaniem. Na ich barkach spoczywa ochrona życia i zdrowia ludzi, utrzymywanie bezpieczeństwa i porządku publicznego, ale też szeroko rozumiana profilaktyka. Ta ostatnia realizowana jest m.in. poprzez organizację różnego rodzaju spotkań, które dedykowane są osobom w każdym wieku - od przedszkolaków do seniorów.

Kilka dni temu dzielnicowi z chorzowskiej "dwójki" st. asp. Katarzyna Młocek, st. asp. Marek Krajewski oraz mł. asp. Karolina Malczewska udali się z wizytą do Przedszkola nr 13. Opowiedzieli w nim o zasadach bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać w życiu codziennym, a także przypomnieli zasady korzystania z numeru alarmowego. 

- Spotkanie było okazją, do przybliżenia czym zajmują się na co dzień policjanci, a w szczelności dzielnicowi. Nie zabrakło pokazu policyjnego sprzętu wykorzystywanego podczas służby. Każdy chętny mógł poczuć się jak prawdziwy policjant, przymierzając sprzęt i wsiąść za kierownicę radiowozu - opisują chorzowscy mundurowi.

Na zakończenie spotkania, w podziękowaniu za wspólnie spędzony czas, policjanci otrzymali od dzieci ręcznie wykonane laurki.

Fot. KMP Chorzów

Martyna Majewicz

Udostępnij:


policjadzielnicowiprelekcjaspotkaniewizytaPrzedszkole nr 13przedszkolaki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka