REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Śląskie Gody w chorzowskim Skansenie

Rozrywka

Już 5 maja w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbędzie się uwielbiana impreza plenerowa, jaką są Śląskie Gody. Podczas jej trwania uczestnicy uczczą tradycję i historię naszego regionu, a wszystko to oczywiście w atmosferze radości oraz dobrej zabawy.

Śląskie Gody to wydarzenie od lat obecne w chorzowskim Skansenie. Tym, co je wyróżnia jest celebracja tradycji, folkloru i dziedzictwa regionu, której towarzyszy prezentacja lokalnej kultury, w tym muzyki, stroju czy rzemiosła.

Nie inaczej będzie i tym razem. O godz. 12:00 odprawiona zostanie msza święta odpustowa z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Grupy Górniczej. Zaraz po niej przeniesiemy się pod scenę plenerową, gdzie oprócz wyżej wspomnianej Orkiestry wystąpią zespoły wyróżnione podczas Śląskiego Śpiewania 2023, tj. Zespół Regionalny "Jasieniczanka" oraz Zespół Śpiewaczy "Karolinki". O godz. 16:00 do tanecznej zabawy zaproszą z kolei Pszczyńska Orkiestra Ludowa i Kapela Bolkova.

- W trakcie imprezy będzie można wziąć udział w warsztatach wykonywania galandy i czako oraz podziwiać tradycyjne stroje ludowe uczestników wydarzenia. Każdy gość muzeum, który przyjdzie ubrany w kompletny strój regionalny, będzie mógł wejść na teren muzeum bezpłatnie. Nie zabranie także tradycyjnego jarmarku z wyrobami rękodzielników i stanowiskami handlowymi - zdradzają organizatorzy.

Nowością będzie muzealne oprowadzanie po śląsku, czyli "ETNOszpacyr po noszemu". Ekspozycję zaprezentuje Edward Jon, który jest autorem książki pt. "Tu się wszystko zaczło" wydanej przez Muzeum w ramach serii "Jako downi bywało".

Bilety na wydarzenie dostępne są >>TUTAJ<<.

Fot. Muzeum GPE Chorzów

Martyna Majewicz

Udostępnij:


śląskie godyodpust w skansenietradycjafolklordziedzictworegionmsza odpustowaorkiestrazespołytaneczna zabawawarszatystroje ludowejarmarkoprowadzanie po śląskuetnoszpacyr po noszemuEdward Jonbilety

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka