REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Nadchodzi majówka: pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie!

Na Sygnale

Długi weekend majowy w Polsce to czas, gdy wiele osób planuje wyjazdy i spotkania z rodziną oraz przyjaciółmi. Aby był on bezpieczny dla wszystkich, służby policyjne intensyfikują swoje działania, przypominając przy tym o najważniejszych zasadach.

Przedłużony weekend majowy to okres, w którym wiele osób wybierze się na imprezy i wycieczki. Niezaprzeczalnie, alkohol będzie częstym gościem na wielu z tych spotkań. Jednakże, należy pamiętać, że kulturalne zachowanie oraz przestrzeganie norm społecznych są kluczowe, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak kary pieniężne czy nawet wnioski o ukaranie do sądu.

Podczas planowania wyjazdu na majówkę, warto zadbać też o zabezpieczenie mieszkania przed ewentualnymi włamaniami. Choć nie ma idealnych metod na zapobieżenie kradzieżom, to istnieją działania, które mogą zminimalizować ryzyko.

Korzystając z internetu w poszukiwaniu noclegu, należy być szczególnie ostrożnym, aby nie paść ofiarą oszustw. Sprawdzenie wiarygodności strony rezerwacyjnej oraz komunikacja bezpośrednio z właścicielem obiektu może pomóc uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

- Bezpieczeństwo na drodze również jest kluczowe w okresie majówki. Policyjne działania rozpoczęły się już 30 kwietnia i będą trwały do 6 maja. Mundurowi sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa kontrolują także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. Na pobłażliwość nie mają co liczyć pijani i kierowcy rażąco naruszający przepisy ruchu drogowego - dodają chorzowscy mundurowi.

Warto, aby wszyscy pamiętali o bezpieczeństwie podczas tegorocznej majówki. Bezpieczeństwo nasze oraz innych jest priorytetem, dlatego nie zapominajmy o rozwadze i zdrowym rozsądku.

 

Anna Kern

Udostępnij:


majówkabezpieczeństwopolicja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka