REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Majówka na biegowo: do Biegu Bohaterów dołącza półmaraton. Mocni zawodnicy na starcie

Sport

Strefa Kultury wypełni się w środę biegaczami, a także zostanie pokolorowana barwami Śląska. Swój udział zapowiedziało kilku topowych zawodników. Na dystansie półmaratonu wystartuje David Nilsson ze Szwecji. Wśród kobiet o zwycięstwo powalczą Beata Popadiak i Anna Pawlikowska.

Galeria zdjęć


1 maja 2024 roku Województwo Śląskie i miasto Katowice staną się po raz kolejnym gospodarzem wyjątkowego wydarzenia biegowego. Tego dnia odbędzie się 4. edycja Biegu Bohaterów, która w tym roku jest okazją do świętowania 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Biegacze pokonają prawie 6-kilometrową trasę startując w dedykowanych niebieskich koszulkach zawierające akcenty barw narodowych i elementy nawiązujące do Unii Europejskiej. Wraz z nimi na trasę wyruszą uczestnicy 19. edycji Silesia Półmaratonu, którzy wystartują w żółtych koszulkach. 

Trasa półmaratonu poprowadzi uczestników malowniczymi zakątkami Katowic. Start nastąpi ze Strefy Kultury, a następnie biegacze pobiegną przez Dolinę Trzech Stawów, słynny Nikiszowiec i wrócą do centrum, gdzie przy siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia zlokalizowano metę. Na trasie nie zabraknie okazji do podziwiania turystycznych perełek miasta, m.in. Muzeum Śląskiego i kościoła św. Jadwigi w Szopienicach.
Czeka nas międzynarodowe wydarzenie sportowe. Wśród uczestników są biegacze z tak odległych krajów jak Kolumbia, Bangladesz, Azerbejdżan, ale również Irlandii czy Szwecji. Naszym najstarszym biegaczem jest 89-letni katowiczanin, dla którego będzie to już szósty Silesia Półmaraton. Najmłodszym uczestnikiem Biegu Bohaterów jest 5-letni tyszanin, który wystartuje wraz z tatą i starszym o dwa lata bratem.

Podczas gdy Bieg Bohaterów to prawdziwie rodzinne wydarzenie biegowe w sportowej atmosferze, na trasie 19. edycji Silesia Półmaraton o zwycięstwo powalczą wyczynowi zawodnicy. Nowa trasa z atestem World Athletics zwróciła uwagę doświadczonego zawodnika ze Szwecji – Davida Nilsson który w tym roku dwa razy pobiegł poniżej 63 minut. Ciekawie zapowiada się rywalizacja kobiet, gdzie o zwycięstwo mogą powalczyć Beata Popadiak z Krakowa i kielczanka Anna Pawlikowska.

- Dla wszystkich nas ważne jest, by promować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Dystans półmaratonu często stanowi wspaniałą inspirację do podjęcia wysiłku i rozpoczęcia regularnych treningów biegowych, które później mogą przerodzić się w starty na królewskim dystansie 42 km i 195 m. Bieg to najprostsza forma ruchu. Biegać można długie lata co potwierdza fakt, że najstarszy zawodnik, który podejmie wyzwanie na dystansie półmaratonu ma 89 lat!  Pan Eugeniusz, katowiczanin pobiegnie z numerem 4742, wypatrujmy i dopingujmy go na trasie - mówi Bohdan Witwicki, inicjator i organizator Silesia Półmaratonu, a także prezes fundacji Silesia Pro Active, aktywnie wspierający promocję zdrowego trybu życia i sportu w regionie.

Zachęcamy mieszkańców okolicy do gorącego kibicowania uczestnikom na trasie!

Głównym Partnerem 4. Biegu Bohaterów oraz 19. Silesia Półmaraton jest Województwo Śląskie, a miastem gospodarzem – Katowice.

www.biegbohaterow.pl
www.silesiapolmaraton.pl

źródło: informacja prasowa

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


Bieg BohaterówSilesia Pro ActiveSilesia MarathonKatowicemajówkaPomnik Powstańców ŚląskichWojewództwo ŚląskieŚląskie Pozytywna EnergiaJakub ChełstowskiBohdan WitwickipółmaratonBeata PopadiakAnna PawlikowskaDavid Nilsson

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka