REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Przed nami konwent kultury rodzimej

Rozrywka

Już w najbliższy weekend SLAVNI 2024, czyli największe w kraju wydarzenie skupione na literaturze i kulturze, w trakcie którego organizatorzy przybliżają bogactwo historii i mitologii nordyckiej, celtyckiej, germańskiej oraz słowiańskiej kultury ludowej. Impreza odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2024 roku na terenie Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji SLAVNYCH udział wzięły setki zainteresowanych słowiańszczyzną i kulturą ludową. Jak zapowiadają organizatorzy tegoroczna impreza odbędzie się z jeszcze większym rozmachem – swoją obecność zapowiedziało już kilkudziesięciu wystawców, wydawców i fascynatów kultury rodzimej.

- Wydarzenie dedykowane jest wszystkim zainteresowanym literaturą i muzyką oraz szeroko pojętą sztuką, a także historią, archeologią, kulturą ludową i słowiańszczyzną. To właśnie w tekstach pieśni oraz kronikach zapisana została historia naszej tożsamości i pochodzenia, która sięga wieki w przeszłość – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Podczas konwentu SLAVNI 2024 będzie można zobaczyć prezentację walk i rynsztunku wojowników słowiańskich, posłuchać koncertów zespołów, wykonujących tradycyjne pieśni ludowe, inspirowane kulturą ludową i szeroko pojętą kulturą rodzimą, spotkać się ze znanymi autorami powieści słowiańskich, wziąć udział w oficjalnym rozdaniu nagród w ramach ogólnopolskiego plebiscytu SLAVNI – złoty płomień kultury, uczestniczyć w wykładach o kulturze rodzimej, warsztatach rękodzielniczych, grze terenowej dla rodzin oraz licznych panelach dyskusyjnych, gdzie ulubieni autorzy będą debatować nad istotnymi tematami kulturowymi i wierzeniowymi.

Ponadto organizatorzy przygotowali coś całkowicie nowego „SLAVNI – złoty róg kultury”, czyli przegląd wschodzących zespołów folkowych i folk rockowych.

Dla chętnych wzięcia udziału w rywalizacjach przygotowano tor łuczniczy, który pozwoli zarówno dorosłym, jak i dzieciom nabyć umiejętności rodem z filmów o Robin Hoodzie. Nowością będzie ogólnopolski turniej łuczniczy dedykowany dla dorosłych.

SLAVNI 2024 to również wielkie wydarzenie targowe – wystawcy literaccy i rzemieślnicy, będą czekać na Was wśród pięknych, drewnianych chat Muzeum „Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie”.

Bilety na wydarzenie dostępne są >>TUTAJ<<.

Za wydarzenie odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Słowiańskiej “JAWIA” oraz iSAP – Słowiańska Agencja Prasowa z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.

źródło: Informacja prasowa

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w ChorzowieSkansenSLAVNIkonwent kultury rodzimejwystawcytargitor łuczniczyprezentacja walkkoncertygra terenowabilety

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka