REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Dzień Hutnika w Chorzowie. Sprawdź, co przygotowano!

Rozrywka

Muzeum Hutnictwa zaprasza na tegoroczne obchody Dnia Hutnika. W programie znalazł się Pochód Ludzi Ognia oraz wypełniony niemal 70-cioma atrakcjami Florianfest.

Już 4 maja obchodzić będziemy Dzień Hutnika i tym samym święto patrona naszego miasta - św. Floriana. Z tej okazji Muzeum Hutnictwa przygotowało dwa wydarzenia, podczas których będzie można wspólnie celebrować ponad 220-letnie tradycje hutnicze Chorzowa.

Świętowanie rozpocznie się w Chorzowie Batorym. O godz. 11:00 ze Skweru im. Rotmistrza Pileckiego wyruszy uroczysty pochód, który wraz z Orkiestrą Dętą Huty Łabędy, uda się pod gmach dyrekcji Huty Batory. Tam, tradycyjnie już, przy figurze św. Floriana złożone zostaną okolicznościowe kwiaty.

- Pamiętając, że hutniczy święty patronuje także strażakom, koksownikom, kominiarzom, garncarzom czy piekarzom, do udziału w Pochodzie zapraszamy reprezentantów innych ogniowych zawodów. W ten sposób podkreślać i celebrować chcemy rodowód oraz wyjątkową tożsamość „miasta z ognia” - podkreślają organizatorzy.

Po pochodzie do Muzeum!

Dokładnie dwa lata temu Muzeum Hutnictwa postanowiło sięgnąć do zapomnianych tradycji i powrócić do organizowania radosnego, rodzinnego święta hutniczego, zwanego kiedyś Florianfestem. Teraz przyszedł czas na jego trzecią odsłonę, która miejmy nadzieję, znów w niepowtarzalny sposób zespoli hutniczą społeczność nie tylko naszego miasta, ale całego regionu.

- FLORIANFEST wpisał się już na stałe w chorzowski kalendarz wydarzeń. Dziś nikogo już nie dziwią hutnicze flagi powiewające w pierwszych dniach maja na głównych ulicach Chorzowa, a jeszcze niedawno wywoływały zaskoczenie. To cieszy, bo jest dowodem na znaczenie hutniczych tradycji i przemysłowego rodowodu miasta. Tym razem będziemy świętować  w oczekiwaniu na wpis tradycji hutniczych na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego z nadzieją, że kolejny Dzień Hutnika będzie już odbywał się w ramach tego prestiżowego wpisu. Hutnicze dziedzictwo ma ogromny wspólnotowy potencjał. 4 maja serce tej wspólnoty będzie mocno biło w Chorzowie – mówi Adam Kowalski, dyrektor Muzeum. 

Od 14:00 do 20:00 w Muzeum Hutnictwa odbędzie się blisko 70 atrakcji. Impreza rozpocznie się Biesiadą Hutniczą z koncertową orkiestrą dętą Power of Wind. Później z kolei na rodziny z dziećmi czekać będzie m.in.: strefa warsztatowa, survival hutniczy, turniej skata, spacery tematyczne czy spektakl Hutnicze Love Story w wykonaniu Śląskiej Bajarki.

Na wydarzenie obowiązuje jeden bilet wstępu: normalny w cenie 10 zł i ulgowy w cenie 7 zł. Jako że część atrakcji wymaga wcześniejszej rezerwacji, zachęcamy do zapoznania się z dostępnym >>TUTAJ<< harmonogramem.

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Dzień Hutnikaśw. FlorianobchodyMuzeum HutnictwapochódOrkiestra Dęta Huty ŁabędyPochód Ludzi OgniaHuta BatoryFlorianfestrodzinne święto hutniczeatrakcjebiesiada hutniczaPower of windwarszatysurvivalturniej skataspacery tematyczneŚląska Bajarkabiletyrezewracjaharmonogram

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka