REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Straciła kontrolę nad pojazdem. Swoją podróż zakończyła w rowie

Na Sygnale

W minionym tygodniu odbyły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. "Prędkość”. W Chorzowie nie obyło się bez niebezpiecznych incydentów.

Stróże prawa prowadzą wiele działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Takie czynności odbywają się cyklicznie i dotyczą zwalczania różnego rodzaju zagrożeń. Podczas akcji „Prędkość”, prowadzonej przez policyjną drogówkę, kontrole mają na celu nadzorowanie i egzekwowanie przestrzegania zasad prędkości na drogach.

Podczas ostatniej tego typu akcji, która odbyła się w ubiegłym tygodniu, prędkość pojazdów była kontrolowana w kilku punktach Chorzowa, zarówno statycznie jak i dynamicznie, za pomocą radiowozu wyposażonego w wideorejestrator. Policjanci skupili się na miejscach, gdzie często dochodzi do wypadków z powodu nadmiernego przyspieszenia, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.

W ciągu całego dnia ujawniono aż 100 przypadków łamania przepisów, za co zastosowano odpowiednie sankcje prawne, dostosowane do charakteru wykroczenia.

Jak się okazuje, mimo podejmowanych przez policję działań, wciąż zdarzają się niebezpieczne incydenty. 38-letnia chorzowianka straciła kontrolę nad swoim pojazdem, kończąc podróż w rowie przydrożnym. Choć sytuacja wydawała się groźna, na szczęście skończyła się tylko na stratach materialnych.

- Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności - przypominają chorzowscy mundurowi.

Anna Kern

Udostępnij:


policjaprędkośćakcjawykroczeniasankcjerów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

18
Sobota
Maj 2024
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alicji, Edwina, Eryka