REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Radny z pomysłem na wandali. "Liczę na ciekawe malunki"

Miasto

Bartłomiej Czaja proponuje ciekawe rozwiązanie na to, jak poradzić sobie z osobami niszczącymi materiały wyborcze. W Chorzowie to prawdziwa plaga.

Galeria zdjęć


Przed nami wybory do samorządu. 7 kwietnia oddamy głosy na kandydatów na radnych, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów. Termin ewentualnej II tury zaplanowano na 21 kwietnia. Czynne prawo wyborcze to jedno z uprawnień każdego obywatela. Przywilej, z którego warto, a nawet należy korzystać

Jak to w kampanii bywa, trzeba się pokazać. W tej kwestii niesłabnącą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju plakaty i banery wyborcze. Niektóre zwracają uwagę kreatywnością wykonania, inne bywają przedmiotem żartów. My przyjrzeliśmy się tej pierwszej wersji. 

Bartłomiej Czaja jest radnym Chorzowa. Stara się o uzyskanie mandatu na kolejną kadencję. W naszym mieście obserwuje się dewastację materiałów wyborczych na skalę wykraczającą poza incydentalną. Szczególną uwagę wandale poświęcili agitacji prowadzonej przez Koalicję Obywatelską. 

- Chyba chłopakom się nudzi. Ubierają kominiarki, spotykają się nocą, a rano nie ma czasem co zbierać. Malują też różne obrazki. Ja też niekoniecznie chciałbym zabijać ludzką inicjatywę. Tylko skierować ją na inną drogę - mówi Bartłomiej Czaja. 

Niezależnie od tego, kto konkretnie stoi za niechlubną działalnością, dla kandydujących stanowi to nie lada problem. Również kwestia świadomego wyboru stoi tu pod znakiem zapytania. Trudno podjąć zgodną ze swoim sumieniem decyzję, gdy ktoś siłą narzuca "jedyną słuszną opcję".

Po pomalowaniu farbą kolejnego z jego billboardów, radny Czaja nieco zmienił dotychczasowy projekt. Poza informacjami związanymi z zaprezentowaniem się mieszkańcom Chorzowa, na grafice wyodrębnione zostało "miejsce na twoje graffiti". 

- Postawiłem na taki "upgrade". Niech się wykazują, liczę na ciekawe malunki - zachęca Czaja. Dodaje, że bardzo chciałby, aby kampania była taka, jaka być powinna - równa i uczciwa. 

Oryginalny plakat Bartłomieja Czai wesoło wpisuje się w tegoroczną kampanię w Chorzowie. Ale proceder dotyczący niszczenia materiałów wyborczych to nie żart. 

Jakub Brzozowicz

Udostępnij:


wybory 2024samorządKoalicja ObywatelskaBartłomiej Czajawandalestop hejthejterzywandalizmChorzówgraffitimiejsce na twoje graffitimalunkiniszczeniematreiały wyborcze

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa