REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Miasto Chorzów oferuje dofinansowanie do zabiegów zwierząt. Właśnie ruszył nabór wniosków!

Miasto

Na stronie internetowej chorzowskiego magistratu pojawiła się istotna informacja dla wszystkich właścicieli czworonogów. Od 2 kwietnia można ubiegać się o dofinansowanie do zabiegów kastracji oraz sterylizacji zwierząt.

O dofinansowanie w wysokości 100% kosztów zabiegu kastracji czy sterylizacji mogą starać się właściciele zwierząt, którzy zamieszkują i są zameldowani, czasowo lub na stałe, na terenie Miasta Chorzów. Ponadto ich pupile (dotyczy kotów i psów) są zaczipowane oraz posiadają (w przypadku psów) aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie.

Wnioski o przyznanie takiego dofinansowania można znaleźć >>TUTAJ<< lub w pokoju 409 w Urzędzie Miasta Chorzów. Ich przyjmowanie rozpoczęło się 2 kwietnia i potrwa do 30 listopada 2024 roku lub do wyczerpania środków finansowanych na ten cel.

- Warunkiem uzyskania dofinansowania jest pozytywne rozpatrzenie wniosku oraz łączne spełnienie poniższych warunków: złożenie wniosku; okazanie dowodu tożsamości, książeczki zdrowia zwierzęcia, metryki, paszportu zwierzęcia potwierdzającego prawo do zwierzęcia; przedstawienie zaświadczenia o aktualnym szczepieniu przeciw wściekliźnie (dotyczy psów); oraz podanie numeru mikroczipa lub przedstawienie zaświadczenia o elektronicznym oznakowaniu zwierzęcia. Mikroczip musi być zarejestrowany w elektronicznej bazie danych (dowolnej). Fakt elektronicznego oznakowania zwierzęcia będzie weryfikowany w elektronicznej bazie danych nadzorującej system znakowania zwierząt - czytamy w regulaminie.

W przypadku, gdy liczba wniosków będzie przekraczała przyznany limit środków finansowych, o przyznaniu dofinansowania będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Jeśli lekarz wykonujący zabiegi uzna, że zwierzę nie może zostać poddane zabiegowi ze względu na wiek lub z innych względów medycznych, to zwierzę zostanie wykluczone z akcji. Wtedy też zakwalifikowane zostanie kolejne zwierzę z listy, które wcześniej nie zostało uwzględnione.

Akcja, jaką jest dofinansowanie do kastracji i sterylizacji zwierząt domowych, ma na celu popularyzację tych zabiegów jako skutecznej metody ograniczania nadpopulacji kotów oraz psów, co w efekcie ma zminimalizować liczbę czworonogów trafiających do schronisk. Zabiegi finansowane są z Budżetu Obywatelskiego.

Fot. Miasto Chorzów

Martyna Majewicz

Udostępnij:


kastracjasterylizacjazabiegizwierzętadofinansowanie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa