REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Kwietniowy spacer po chorzowskim Skansenie. Uczestnicy będą obserwować ptaki

Rozrywka

Jeśli jesteście ciekawi jakie gatunki ptaków można zobaczyć w naszej okolicy, to wydarzenie z pewnością przypadnie Wam do gustu. Już w najbliższą niedzielę w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odbędzie się kolejny ornitologiczny etnospacer.

Chorzowski Skansen to wyjątkowe miejsce na mapie naszego regionu, w którym nie tylko możemy przekonać się jak kiedyś mieszkali ludzie, czym się zajmowali oraz jakich używali sprzętów, ale też mamy okazję poobcować z przyrodą, nacieszyć się jej pięknymi widokami, a także poznać lepiej niektóre gatunki zwierząt.

Dla tych, którzy swój wolny czas lubią spędzać na obserwacji ptaków, zaplanowano kolejną poświęconą temu odsłonę etnospaceru.

- Kwietniowy spacer ornitologiczny z pewnością będzie fascynującym doświadczeniem, ponieważ to miesiąc intensywnego życia ptaków. Wiele gatunków ptaków rozpoczyna okres lęgowy lub przygotowuje się do niego. Ptaki powracają z migracji, szukając odpowiednich miejsc do gniazdowania i poszukują partnerów. To czas intensywnych śpiewów i rytuałów godowych – można więc usłyszeć różnorodne dźwięki i melodyjne śpiewy, co sprawia, że spacer staje się dźwiękowym doświadczeniem. W kwietniu można także zaobserwować ptaki w trakcie budowy gniazd i składania jaj –  będzie więc okazja by obserwować te procesy i poznać zachowania lęgowe różnych gatunków - opisują w Skansenie.

Wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia w dwóch turach. Pierwszy spacer, o godz. 8:00, dedykowany jest osobom dorosłym, drugi natomiast, o godz. 11:00, kierowany jest do rodzin z dziećmi i zakończony będzie warsztatami tworzenia kartek z ptasimi motywami.

Jak podkreślają organizatorzy, warto zabrać ze sobą lornetkę i aparat fotograficzny, aby lepiej zaobserwować ptaki, a przy okazji móc utrwalić te wyjątkowe chwile. Spotkanie, jak zawsze, poprowadzi Katarzyna Skowrońska-Ochmann, członkini Górnośląskiego Koła Ornitologicznego, edukatorka w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie, a także przewodniczka po zabytkowym Nikiszowcu.

Fot. Muzeum GPE Chorzów

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Muzeum Górnośląski Park EtnograficznySkansenetnospacerspacer ornitologicznyptakiobserwacjawarsztaty

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa