REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Upiekli ciacha w szczytnym celu. Udało im się zebrać 28 tysięcy zł!

Miasto

Za nami kolejna edycja "Akcji Ciacho", w ramach której uczniowie pieką ciasta, a następnie sprzedają je, aby zebrać fundusze na leczenie chorych dzieci z regionu. Tym razem wszystkie środki przeznaczone zostaną na rehabilitację małej Hani - podopiecznej Fundacji Ofiaruj Serce.

"Akcja Ciacho" została zapoczątkowana w 2004 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Odpowiedzialni za nią są przedstawiciele dwóch chorzowskich szkół, tj. Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego oraz sąsiedniego IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, którzy pieką ciasta, a następnie sprzedają je różnego rodzaju instytucjom lub osobom prywatnym. Spora część wypieków przekazywana jest również do innych szkół, aby mogły być tam sprzedane podczas specjalnie organizowanych w tym celu kiermaszów.

- Tak naprawdę udział w akcji bierze już kilkanaście szkół, zarówno z Chorzowa, jak i okolicznych miast. W tym roku do wspólnego pieczenia i sprzedaży dołączyło m.in. III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 32, Społeczna Szkoła Podstawowa, jak również szkoły z Katowic czy Siemianowic Śląskich. W sumie mieliśmy ponad 500 ciast! - mówi Beata Olech-Harężlak, nauczycielka z chorzowskiego Słowaka i inicjatorka akcji.

Zorganizowane w ubiegły piątek przedsięwzięcie, już po raz kolejny okazało się ogromnych sukcesem. Dzięki sprzedaży wypieków, udało się uzbierać 28 088,81 zł, które zostaną przekazane na rehabilitację małej Hani - podopiecznej Fundacji Ofiaruj Serce

- Po raz drugi bierzemy udział w Akcji Ciacho. To wyjątkowy czas, który otwiera serca wielu osób, dlatego jesteśmy szczęśliwi, że jako Fundacja możemy być tego częścią - mówi Jolanta Czaja, Prezeska Fundacji Ofiaruj Serce. W ubiegłym roku udało się uzbierać ok. 24 tysięcy złotych, teraz ta kwota jest o cztery tysiące wyższa. Nie spodziewaliśmy się, zarówno my jak i rodzice Hani, takiego odzewu. Dziękujemy za każdą wpłatę! Środki te bardzo się przydadzą i już niedługo będziemy mogli pochwalić się pierwszymi opłaconymi fakturami dla naszej podopiecznej - podsumowuje Prezeska Fundacji.

Więcej informacji na temat Hani można znaleźć >>TUTAJ<<.

Martyna Majewicz

Udostępnij:


Akcja Ciachociastasprzedaższczytny celchore dziecileczenierehabilitacjaHaniaFundacja Ofiaruj Serce

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Kwiecień 2024
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Alfa, Leonii, Tytusa